Vėlų ketvirtadienį pakrančių apsauga „ištraukė aštuonis kūnus – penkis vyrus ir tris moteris“, o 42 išgyvenusieji buvo iškelti į krantą, teigė meras Filippo Mannino.
Išgelbėti migrantai buvo permirkę, o tie, kurie žuvo, manoma, mirė nuo šalčio ir bado, pranešė Italijos žiniasklaida, cituodama vertėjus, kurie kalbėjosi su išgyvenusiaisiais.
Migrantai išplaukė iš Sfakso Tunise ankstyvą šeštadienio rytą, nurodė naujienų agentūra ANSA.
Apie mirtis pranešta tuo metu, kai naujoji dešinioji Italijos vyriausybė susipyko su Europos Taryba, pagrindine žemyno žmogaus teisių agentūra, dėl Romos susidorojimo su labdaros gelbėjimo laivais, plaukiojančiais centrinėje Viduržemio jūros dalyje.
Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, nuo metų pradžios Italijoje išsilaipino beveik 5 000 migrantų, palyginti su šiek tiek daugiau nei 3 000 migrantų per tą patį praėjusių metų laikotarpį ir 1 000 migrantų 2021-aisiais.
Ministrės pirmininkės Giorgios Meloni vyriausybė kaltina labdaros laivus, kad jie veikia kaip traukos veiksnys ir skatina prekiautojus žmonėmis.
Labdaros organizacijų laivai išgelbsti tik nedidelę dalį – apie 10 proc. – į Italiją saugiai atgabentų migrantų, o daugumą jų išgelbsti Italijos pakrančių sargybos arba karinių jūrų pajėgų laivai.