Į Kauno klinikas per praėjusią naktį dėl meningokokinės infekcijos pateko trys vaikai, pranešė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos.
Klinikų atstovai pranešė, kad trejų metų mergaitė iš Garliavos mirė. Toliau Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje gydomas trejų metų berniukas iš Kauno r., Gervėnupio, ir penkerių metų berniukas iš Lazdijų. Jų būklė sunki, bet stabili.
Meningokokinė infekcija – ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas).
Infekcija plinta oro lašeliniu būdu, imlūs asmenys artimo kontakto metu užsikrečia per kvėpavimo takus. Užkrėsti gali tiek sergantis asmuo, tiek sveikas bakterijų nešiotojas. Bakterijos gali būti nešiojamos iki kelių savaičių. Inkubacinis periodas svyruoja 1–10 dienų (vidutiniškai 4 dienos).
Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus.
Pavojus susirgti yra ir kitiems: užsikrėtusiems virusinėmis respiracinėmis infekcijomis, tiems, kurių nusilpęs imunitetas, kurie patiria stresą ir kita.
Skiriamos trys pagrindinės klinikinės formos: meningitas, meningokokcemija ir mišri forma. Meningokokinė infekcija gali pasireikšti įvairiai, tačiau visoms formoms būdingas karščiavimas bei bendrosios intoksikacijos požymiai. Visais atvejais ligos pradžioje pakyla temperatūra, atsiranda galvos skausmas, galimas raumenų skausmas, kaklo raumenų rigidiškumas (stingimas, atsiradęs dėl raumenų įtempimo), vėmimas. Būdingas meningokokcemijos požymis – odos bėrimas.
Meningokokinės infekcijos gydymui naudojami antibiotikai.