Pirmadienio rytą Santaros vaikų ligoninės atstovė spaudai Jolanta Normantienė patvirtino, kad vaikas vis dar gydomas ligoninėje Vilniuje.
„Pirmąsias dienas, tik atvežtas, vaikas buvo gydomas intesyvio terapijos skyriuje, o šiuo metu jis yra perkeltas į Infekcinių ligų skyrių. Būklė stabili, tačiau jis vis dar yra prižiūrimas medikų", - komentavo ligoninės atstovė.
tv3.lt primena, kad, lopšelio darželio „Buratinas“ direktorės teigimu trimetis berniukas praėjusį antradienį į grupę atėjo su supuliavusia akyte, todėl auklėtoja jo nepriėmė į grupę.
Nuo to laiko jis gydėsi namie, o ketvirtadienį paaiškėjo, kad jam – meningokokinė infekcija.
Ką būtina žinoti apie meningokoką žiūrėkite:
Pasak Užkrečiamų ligų ir AIDS centro, meningokokinei infekcijai būdingas karščiavimas, vėmimas, mieguistumas, vangumas, sąmonės aptemimas, kaklo raumenų įtempimas, sąnarių/raumenų skausmai, vaikams dar būdingas nuolatinis verkimas, atsisakymas valgyti/gerti, hemoraginis bėrimas.
Siekiant sumažinti užsikrėtimo meningokokine infekcija riziką, rekomenduojama:
reguliariai plauti rankas;
laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo (kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartinėmis servetėlėmis, panaudojus – išmesti į šiukšliadėžę);
reguliariai vėdinti ir valyti patalpas;
svarbu užtikrinti kuo mažesnį sergančio asmens kontaktavimą su sveikais asmenimis.
Artimą sąlytį su ligoniu turėjusių asmenų grupei priklauso: šeimos nariai; asmenys, gyvenantys ir miegantys toje pačioje patalpoje (kareivinėse, internatuose ir kt.); kiti asmenys, turėję artimą sąlytį (bučiniai, kontaktas su seilėmis, valgymas iš bendrų indų, naudojimasis susirgusiojo dantų šepetuku, reanimacija, t.y. gaivinimas „burna į burną“ ir kt.).
Efektyviausia apsisaugojimo nuo meningokokinės infekcijos priemonė – skiepai. ULAC medikai primena, kad Lietuvoje 2014 m. pradėti skiepijimai nuo meningokokinės B infekcijos. Paskiepytų asmenų skaičius kasmet auga: 2014 m. – 338 asmenys, 2016 m. – 13 604.