CNN pasakoja apie Au Yeung Ping Chi, kuris kuria mobiliuosius telefonus, „Gucci“ rankines ir aštrius keptos vištos sparnelius madingiems ir jauniems mirusiems žmonėms.
Mažoje iškarpų parduotuvėje jaunas vyras iš popieriaus karpo tai, kas primena kultinius „Rayban Wayfarer" akinius nuo saulės. Amatininkas, vardu Au Yeung Ping Chi, perėmė savo tėvo verslą ir panaudojo senovinį meną kurdamas tikroviškas madingų daiktų versijas. Tam jis naudoja tik spalvotą popierių ir klijus.
Menininko darbus perka jaunų per anksti mirusių žmonių giminaičiai.
Kinų paprotys deginti popierių mirusiesiems paskatino iškarpų verslą: čia gaminamos popierinės prabangos prekių, tokių, kaip aukso laikrodžiai, mašinos ar net tarnaitės, versijos. Jos vėliau sudeginamos prie kapų, tokiu būdu „perduodant“ į kitą pasaulį, kur jas perima mylimi išėjusieji.
Savo tėvui jaunuolis ėmė padėti prieš maždaug dešimtmetį, kai pabaigė dizaino mokyklą: „Mano pirmasis kūrinys buvo popierinė šokių mašina, ją pardaviau už 300 Honkongo dolerių, o tai nebloga suma. Nuo to laiko ir dirbu šioje srityje."
Jis išsiskiria iš vyresnių amatininkų būrio, kurie siūlo vienodas iškarpas pastaruosius 70 metų. Tuo pat metu vietiniams verslams nėra lengva išgyventi dėl konkurencijos su pigia produkcija iš žemyninės Kinijos. Au Yeung sako, kad Honkonge beliko tik koks šimtas tokių amatininkų: „Tokio karpinio sūkurimui reikia daug laiko ir kantrybės, sunku sudominti jaunus žmones šia veikla“. Po to, kai išgarsėjo kaip madingų daiktų kopijų gamintojas, jis tapo populiarus tarp vidutinio amžiaus ar jaunesnių klientų, kurie gedi savo anksti mirusių vaikų.
Jaunuolis sako, kad kartais jis stengiasi nereaguoti į klientų istorijas, o kartais tiesiog plyšta širdis: „Kuriant karpinius mirtis nebeatrodo tokia baisi.“ Dažniausia klientai užsisako fotoaparatų, vaizdo žaidimų, vardinių rankinių karpinius. Tai prekės, kurių labiausiai nori Honkongo vaikai ir jaunimas.
Kūrėjui kartais nebūna lengva pamiršti kai kuriuos savo kūrinius: štai kažkada teko sukurti popierinę nuotaką ir jaunikį, kad mirusi pora galėtų susituokti kitame pasaulyje. Neseniai jis pabaigė kurti aukštakulnių porą, kurią užsisakė dukters gedintys tėvai.
Per dešimt veiklos metų jis tik kartą negalėjo įgyvendinti užsakymo – jo paprašė sukurti suskleidžiamą skėtį: „Noriu sukurti tokį, kad būtų galima jį išskleisti ir suskleisti, tačiau man nepavyksta sukurti modelio, kuris nesulūžtų suskleidžiant“. Kol kas šio sumanymo jis neatsisakė, net nusipirko ir išardė tikrą skėtį, kad susipažintų su jo veikimo mechanizmu.
Šie karpiniai kuriami valandų valandas, bet sudega tik per kelias sekundes. Jis sako, kad jis pats su savo kūriniais atsisvekina juos nufotografuodamas: „Turiu sau priminti, kad jie skirti žmonių naudojimui kitame pasaulyje.“