Tai, kad šis įvykis labai neįprastas, byloja faktas, jog jis įvyksta kartą per trejus metus. Paskutinį kartą toks Mėnulis buvos stebimas 2012 metų rugpjūtį.
Kas yra Mėlynasis Mėnulis?
Kaip bebūtų keista, šį kartą pavadinimas kiek klaidinantis. Mėlynasis Mėnulis tikrai nepamėlynuos. Šis pavadinimas jam suteiktas XX a. pirmoje pusėje. Tuomet manyta, kad tai ypač retas reiškinys. Ką jis reiškia? Karts nuo karto nutinka taip, kad per vieną mėnesį įvyksta dvejos Mėnulio pilnatys. Šį kartą kalbame apie Mėlynojo Mėnulio Pilnatį (ang. Blue Moon).
Tai kokios gi spalvos mėnulis bus šį vakarą? Antrosios pilnaties metu Mėnulis paprastai yra pilkos, raudonos arba rožinės spalvos. Vienintelis dalykas, siejantis jį su mėlyna spalva – mėlynas Žemės palydovo apvadas. Pirmą kartą jį pastebėjo Indonezijos gyventojai XIX a. pabaigoje, po Krakatau ugnikalnio išsiveržimo. Tada Mėnulis švietė mėlynai beveik dvejus metus.
Kokios spalvos yra Mėnulis?
Spalvos yra sąlyginė sąvoka ir priklauso visų pirma nuo stebinčio asmens pojūčių. Turint omenyje, kad visi žmonės spalvas supranta identiškai (paprastai taip yra), reikėtų žinoti, kad Mėnulio spalva priklauso nuo užterštumų Žemės atmosferoje. Ore esančios dulkės laužia saulės spindulius (šiuo atveju, atsimušančius nuo Mėnulio paviršiaus), įsisavinant raudoną šviesą. Kuo daugiau dulkiu – tuo Mėnulio spalva šaltesnė.
Mėlynojo Mėnulio įtaka žmonėms
Mėnulio Pilnatis tai laikotarpis, kurio metu nubunda vilkolakiai, o burtininkai suaktyvėja – tai žinoma nuo senovės. Aišku, visa tai tik mitai. Taigi kokią įtaką Pilantis turi žmogui? Remiantis astrologija, Mėlynasis Mėnulis suaktyvina mūsų koncentraciją, sustiprina nuojautą ir sąlygoja, kad tampame susikaupę. Tai idealus laikai meditacijai. O tiems, kurie nei medituoja, nei tiki astrologija, tai puikus laikas prisiminti seną gerą hitą „I'm Blue“.