• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Meksikos provincijas valdo narkomafijos banditai

Per pastaruosius dvejus metus dėl su narkotikais susijusio smurto Meksikoje žuvo daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Meksikos prezidentas Felipė Kalderonas jau daugiau kaip prieš 3 metus yra pradėjęs tikrą karą su narkotikų mafija, bet kol kas reikalai klostosi anaiptol ne teisėtvarkos naudai.

REKLAMA
REKLAMA

Nors į daugelį Meksikos ir JAV pasienio miestų pasiųsta dešimtys tūstančių karių ir policijos pareigūnų, jiems nelengva ten palaikyti net elementarią tvarką. Į tikrus sindikatus besitransformuojantys nusikaltėlių karteliai verčiasi ne tik narkotikais, bet ir turto prievartavimu, prekyba žmonėmis ar tiesiog piratinių DVD diskų gamyba. Narkobaronai verslininkus verčia mokėti duoklę. Pakanka nesusimokėti nors kartą, ir „vėluojantis skolininkas“ negailestingai sumušamas. Antras kartas verslininkui gali kainuoti gyvybę. Gangsteriai negailestingai žudo visus jiems nepaklususius žmones.

REKLAMA

Įtakingesnis už Rusijos prezidentą

Pastarąjį kartą Meksikos narkomafija surengė žudynes vasario pabaigoje – pietinėje Oaksakos valstijoje buvo nušauta 13 žmonių. Keliais automobiliais prie vienos rančos atvykę žmonės su gobtuvais nušovė jos savininką, 3 jo sūnus ir dar 4 ten dirbusius žmones. Nusikaltėliai nukovė ir 5 juos sulaikyti mėginusius policininkus.

REKLAMA
REKLAMA

Šis išpuolis įvykdytas prabėgus vos keletui dienų po incidentų Tualipos valstijoje, kur per 3 dienas per banditų grupuočių ir policijos susirėmimus San Vincentės Kamavotės mieste žuvo 19 žmonių. Pastarasis incidentas taip pat siejamas su prekyba narkotikais.

Vasario pradžioje Čihuahua valstijos Siudad Chuareso mieste nežinomi nusikaltėliai iššaudė jaunimo vakarėlio dalyvius. Prie vieno namo, kuriame buvo švenčiama vietos mokyklos futbolo komandos pergalė valstijos pirmenybėse ir kažkurio moksleivio gimtadienis, atvažiavo apie 15 banditų, ginkluotų pistoletais ir šturmo šautuvais. Jie nušovė 13 ir sužeidė dar mažiausiai 17 žmonių. Jauniausiam nužudytajam buvo 13, o vyriausiam – 42 metai. Pasak liudininkų, visureigiais atvažiavę užpuolikai užblokavo gatvę iš abiejų pusių ir sulaikė visus mėginusius pabėgti, o po to atskyrė moteris nuo vyrų ir visus sušaudė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad nužudytieji tapo konkuruojančių narkokartelių aukomis. Tarp vakarėlio dalyvių, kaip spėjama, buvo anksčiau prieš žudynių organizatorius liudijusi mergina. Tad šis sušaudymas turėjo tapti nedviprasmišku įspėjimu.

Siudad Chuarese dėl įtakos tarpusavyje įnirtingai varžosi du narkokarteliai: „Chuaresas“ ir „Sinaloa“. Pastarojo vadovas Choakinas Gusmanas žurnalo „Forbes“ įtakingiausių pasaulio žmonių sąraše užima 41-ąją vietą. Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas šiame sąraše – tik 43-iasis...



Premija vis dar neįteikta

REKLAMA

Į beveik 1,5 milijono gyventojų turintį Siudad Chuareso miestą pernai vyriausybė papildomai atsiuntė 46 000 karių, tačiau ir jie nepajėgia sustabdyti smurto.

2009 metų rugsėjo pradžioje banditai užpuolė vieną Siudad Chuareso narkologinę kliniką ir nužudė ten 18 pacientų. Po poros savaičių šūviai aidėjo jau narkomanų reabilitacijos centre – užpuolikai surikiavo 10 žmonių į gretą ir sušaudė. Vienas iš nužudytųjų buvo liudijęs masinio nužudymo byloje, tad neabejojama, kad šiuo išpuoliu siekta įbauginti ir kitus sutikusius bendradarbiauti su teisėsauga.

REKLAMA

Kiek anksčiau vietos mafijos aukomis tapo automobiliu važiavusi trijų asmenų šeima. Netoli miesto jų automobilis buvo tiesiog suvarpytas kulkomis. Vyras ir 4 metų vaikas žuvo vietoje, o sunkiai sužeista žmona nugabenta į ligoninę.

Šio įvykio išvakarėse banditai atakavo populiarų barą miesto centre. Užpuolimo metu buvo nušauti baro savininkas su žmona ir dar 6 lankytojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tą pačią dieną priemiestyje savo namuose buvo užpulta ir išžudyta 6 asmenų šeima.

Siudad Chuaresas vadinamas „kriminaline sostine“ ir Meksikos Čikaga. Padėjusiems išaiškinti masinių žudynių organizatorius ir vykdytojus valdžia yra pažadėjusi milijono pesų  (apie 76 000 JAV dolerių) premiją, tačiau apie pretendentus į apdovanojimą kol kas nesigirdi.

REKLAMA

„La Familia“ rangų nepaiso

Narkomafijos smogikai nesivaržydami vidury dienos žudo tiek policijos pareigūnus, tiek aukštus jėgos struktūrų valdininkus. Tekilos mieste į restoraną atėję ginkluoti žmonės šaltakraujiškai nušovė čia pietavusius 4 policijos karininkus ir atsitiktinai prie jų stalelio atsidūrusį civilį.

REKLAMA

Praėjusių metų vasarą itin daug tokių nužudymų įvykdė klanas „La Familia“ („Šeima“). Keliuose Mičoakano valstijos miestuose gangsteriai pagrobė ir nukankino 12 specialiųjų tarnybų atsargos agentų. Manoma, kad tai buvo atsakas į vieno „La Familios“ vadeivos Rafaelio Gonsaleso ir 43 jo parankinių sulaikymą. Sudarkyti nukankintų agentų kūnai rasti negyvenamoje vietovėje, šalia vieškelio – 11 nužudytų vyrų bei viena moteris gulėjo suversti į krūvą ir užkloti brezentu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar prieš savaitę kone toje pat vietoje policijos pareigūnai aptiko 4 nušautus žmones, šalia buvo numesti grasinamieji rašteliai.

Suįžūlėję banditai susidorojo net su Mičoakano valstijos valstybės saugumo ministro pavaduotoju Chose Lopesu. Jis buvo užpultas valstijos sostinėje Morelijoje, kai išvažiavo iš miesto centre esančio savo biuro. Nusikaltėliai dviem mašinomis užblokavo viceministro automobilį ir suvarpė jį šūviais tiesiog judrioje gatvėje. Žuvo Ch. Lopesas, du jo asmens sargybiniai ir iš autobuso išlipęs keleivis.

REKLAMA

Milijardai prieš milijonus


Meksika tebelieka pagrindine tranzitine baze, gabenant narkotikus iš Lotynų Amerikos į JAV. Ekspertų vertinimu, kasmet iš šios šalies į JAV pervežama kvaišalų už maždaug 40 milijardų dolerių. Nusikaltėlių grynasis pelnas siekia daugiau nei 13 milijardų dolerių, kurių savo noru jie tikrai neatsisakys.  

REKLAMA

JAV prezidentas Barakas Obama Meksikai yra pažadėjęs visokeriopą pagalbą kovai su narkomanija. JAV specialiosios tarnybos padeda mokyti Meksikos pareigūnus naujausių kovos su nusikaltėliais metodų, taip pat dalinasi žvalgybinių lėktuvų ir palydovų renkama informacija. Tačiau iš dar 2007 metais planuotų Meksikai perduoti 1,4 milijardo JAV dolerių praėjusių metų pabaigoje specialiai įrangai įsigyti ir pareigūnams mokyti amerikiečiai mestelėjo tik 214 milijonų dolerių. Teisinamasi, kad diržus susiveržti privertė ir pasaulinė ekonominė krizė.

Na o narkotikų verslui krizė jokios įtakos neturi. Tad narkobaronų milijardų spindesys kol kas visiškai užtemdo Meksikos teisėsaugai skiriamus milijonus.

Remigijus RAINYS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų