Tokiu būdu būtų išnaudota pagrindinė Meksikos sostinės Meksiko aikštė ir nebūtų griaunamas istorinis miesto kraštovaizdis, mat apie 300 metrų dangoraižio (arba „žemėraižio“) būtų tiesiog po žeme.
Po 10 pastato aukštų ketinama skirti gyvenamiesiems plotams, parduotuvėms ir muziejams, o likę 35 aukštai - ofisams ir biurams. Kompleksą dengtų skaidrus 240x240 metrų pločio stogas, leidžiantis apšvietimui panaudoti saulės šviesą. Kai projektas buvo baigtas jį vainikavo Meksikos vėliava.
„BNKR Arquitectura“ atstovas Esteban Suarez tikina, kad pastatas būtų ne tik gyvenamasis namas, bet ir kultūros ir verslo centras. „Miestui reikia daugiau prekybos centrų, biurų, gyvenamųjų patalpų, tačiau tam pastatyti nėra pakankamai erdvės. Juo labiau, kad vietos pareigūnai riboja pastatų aukštį – naujos statybos pastatai turi turėti ne daugiau kaip 8 aukštus.“
„The Earthscraper“ („žemėraižio“) projektas pristatė apverstos piramidės dizaino pastatą, kuris būtų gerai ventiliuojamas ir visi aukštai gautų pakankamai dienos šviesos.
Piramidės buvo labai svarbus architektūrinis statinys per visą Meksikos istoriją. Senovės civilizacijos dažnai statydavo piramides. Kai actekų tauta pirmą kartą persikėlė į Meksiką, jie čia pastatė piramidę. O Actekų Imperijai išaugus ir sustiprėjus, jie ėmė statyti dar sudėtingesnės ir didesnės piramidines struktūras.
Į Ameriką atvykus ispanams, actekai buvo nukariauti ir piramidės buvo paverstos į krikščionių bažnyčias. XX amžiuje visi kolonijiniai pastatai buvo sugriauti, o juos pakeitė šiuolaikinės konstrukcijos ir pastatai.