Didžiulis Mamuto skeletas tik vienas iš daugiau nei dviejų šimtų, kuriuos archeologai rado naujojo Meksikos oro uosto statybų aikštelėje. Vieta jau dabar vadinama didžiausia mamutų skeletų radaviete pasaulyje. Čia taip pat rasta kupranugarių, arklių bei kitų ledynmečiu dabartinėje Meksikoje gyvenusių gyvūnų kaulai.
Pasak archeologų, panašu, kad į dramblius panašių gyvūnų kaulais užversta vietovė buvo tikras rojus daugiau nei 20 tonų svėrusiems ir čia pasiganyti mėgusiems mamutams. Tiesa, dumblėtos apylinkėse telkšojusio ežero pakrantės tapo jų pragaištimi.
„Gyvūnai išdrįso eiti per toli ir įstrigo bei nebegalėjo išsitraukti kojų iš purvo, tada jie lėtai žuvo, o juos suėdė mėsėdžiai gyvūnai ir žmonės“, – sako vadovaujantis archeologoas Ruben Manzanilla.
Aplink radavietę aptikti iš mamutų kaulų pagaminti įrankiai archeologams leidžia manyti, kad čia prieš daugiau nei 10 000 metų juos nugalabyti galėjo būtent žmonės, mamutus įvilioję į dumblinguose pakrantėse paruoštus spąstus.
Tokių jau aptikta ir netoliese esančiose radavietėse. Dabar archeologai bando pagrįsti šią prielaidą. Mokslininkai visame pasaulyje iki šiol ginčijasi, kas lėmė beveik 5 mln metų egzistavusių dičkių išnykimą centrinėje Amerikoje: juos medžioję žmonės, ar klimato pokyčiai.