Nors teisme abi pusės jau tvirtino, kad susitaikė, tačiau nuo bausmės smurtautoja vis tiek neišsisuko. Ją teismas pripažino kalta dėl artimojo sužalojimo ir paskyrė laisvės apribojimą 1 metų laikotarpiui.
Trys smurtiniai epizodai
Agnė R. buvo kaltinama pagal tris epizodus dėl to paties nusikaltimo – fizinio skausmo sukėlimo artimam asmeniui.
2020 m. vasario 16-ąją, apie 19.25 val., namuose, būdama apsvaigusi nuo alkoholio (nustatytas 1,45 promilių girtumas), žodinio konflikto metu, moteris paėmė peilį ir sykį dūrė sugyventiniui į kairę ranką.
Tų pačių metų lapkričio 18-osios vakarą, apie 23.10 val., bute tarp išgėrusių sugyventinių vėl kilo buitinis konfliktas.
Būdama neblaivi (nustatytas 1,42 promilių girtumas), Agnė R. mažiausiai dviem trauminiais poveikiais tyčia dūrė peiliu savo sugyventiniui į kairės rankos dilbį.
Paskutiniu akordu šios poros santykiuose tapo 2021-ųjų vasario 16-sios vakaro įvykiai. Apie 20.23 val., vėl įsiplieskus konfliktui, moteris paėmė taburetę ir tyčia kartą sudavė sugyventiniui į galvos sritį. Visais atvejais sužalojimai buvo įvertinti kaip nežymus sveikatos sutrikdymas.
Santykiai pasitaisė?
Teisme Agnė R. savo kaltę pripažino visiškai ir dėl įvykdytų nusikaltimų nuoširdžiai gailėjosi. Ji pasakojo, kad įvykių metu jie abu buvo apsvaigę nuo alkoholio.
Esą sugyventinis pradėjo prie jos kabinėtis, įžeidinėti, todėl ji paėmė peilį ir juo sužalojo vyrui ranką.
Labai panašiomis aplinkybėmis viskas vyko ir kitais atvejais. Jie abu vartojo alkoholinius gėrimus, sugyventinis vėl prie jos pradėjo kabinėtis, todėl moteris paėmė peilį ir sužalojo vyrą.
Moteris patvirtino, kad trečią kartą vietoj peilio, ji griebė taburetę ir ja trenkė sugyventiniui per galvą.
Agnė R. pripažino, kad pasielgė netinkamai. Vilniaus teritorinės ligonių kasos civilinius ieškinius 39,69 eurų ir 72,82 eurų dydžio ji pripažino.
Moteris teigė, kad pastaruoju metu santykiai su nukentėjusiuoju yra geri, ji sugyventinio atsiprašė ir jis atleido. Jie vėl gyvena kartu ir nebekonfliktuoja.
Nukentėjusiojo versija
Vyras teisme pasakojo, kad dėl pirmo epizodo, tai tarp jų jokių konfliktų nebuvo, jie nesipyko. Vakare jis išėjo parūkyti į vonios kambarį.
Jam berūkant atėjo jo sugyventinė, kuri pradėjo konfliktuoti, priekaištaudama, kad ko jis čia sėdi girtas ir rūko, jis jai atsakė, kad „eik tu taip dirbti, kaip aš“ ir tuo metu ji jam nieko nepasakiusi išėjo.
Jis baigė rūkyti ir išėjo iš vonios kambario į prieškambarį, pastebėjo, kad jame stovi sugyventinė, kuri kairėje rankoje laikė peilį. Moteris nieko jam nepasakiusi, priėjo prie jo laikydama peilį rankoje ir sužalojo jam kairę ranką.
Jis tuo metu pasakė, kad kvies policiją, ji čiupo už jo telefono, kurį laikė rankoje ir trenkė į žemę. Vyras pakėlė telefoną ir paskambino bendru pagalbos telefonu, pranešdamas apie įvykį.
Pranešus nuėjo į vonios kambarį vėl, kad kol atvažiuos pagalba, galėtų parūkyti. Jam berūkant, jo sugyventinė su uošve ant jo sakė, kad pats susižalojo ir dar policiją kviečia.
Vyras pripažino, kad tarp jų dažnai vykstą konfliktai, kai vartoja alkoholinius gėrimus. Tačiau, nepaisant visko, jis teisme pabrėžė, kad dėl sužalojimų pretenzijų sugyventinei neturi. Jie po visų konfliktų susitaikė, toliau gyvena kartu.
Teismo verdiktas
Teismas nusprendė Agnę R. pripažinti kalta dėl smurto ir paskirti jai subendrintą 1 metų ir 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę.
Dėl sutrumpintos proceso tvarkos bausmė iškart sumažinta trečdaliu – iki 1 metų.
Bausmės atlikimo laikotarpiu moteris įpareigota būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., jei tai nėra susiję su darbu arba lankymusi gydymo įstaigose.
Jai uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas. O per du mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos ji įpareigota pradėti dirbti arba be pažeidimų registruotis Užimtumo tarnyboje.
Taip pat moteris privalės sudalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos, gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.