Pirmasis renginys – be žiūrovų
Dabartinė situacija organizatorius įpareigojo laikytis būtiniausių saugumo reikalavimų. Atsižvelgdami į valstybės rekomendacijas, pirmasis „Saugūs keliai Lietuvoje“ projekto renginys bus atviras tik dalyviams, bet ir tai su tam tikromis sąlygomis.
Dalyviai į renginį galės atvykti tik pagal organizatorių nustatytą laiką. Pavyzdžiui, jeigu renginyje dalyvausite „FWD“ (priekiniais ratais varomų) automobilių klasėje, tuomet į renginio teritoriją būsite įleidžiami tik su šios klasės dalyviais.
2021 m. sezono pradžia – trijuose renginiuose
2020 metais gimęs projektas „Saugūs keliai Lietuvoje“ praėjusiais metais sugebėjo užsukti ne tik į didžiuosius Lietuvos miestus. Kai kurie projekto renginiai buvo surengti mažesniuose, atokesniuose miesteliuose, kuriuose tokio pobūdžio renginiai būna retenybė, bet tai nereiškia, jog tuose regionuose trūksta žmonių, norinčių pademonstruoti savo meistriškumą arba norinčių pasitreniruoti. Anaiptol.
Projekto organizatoriai atsižvelgdami į nestabilią ir nuolatos besikeičiančią padėtį, iš pradžių surengs tris „Saugūs keliai Lietuvoje“ renginius didžiausiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Pirmasis projekto renginys įvyks balandžio 11-ąją dieną, Klaipėdoje. Sekančia „Saugūs keliai Lietuvoje“ stotele taps Kaunas (balandžio 18), o po to į renginį bus kviečiami ir vilniečiai (balandžio 25).
Vis dėlto, projekto organizatoriai neslepia noro surengti daugiau tokio pobūdžio renginių. Jeigu šiųmetinė situacija išliks stabili ir, žinoma, jeigu leis galimybės, šių metų tvarkaraštyje yra 20-25 renginiai.
Apie projektą „Saugūs keliai Lietuvoje“
Kastytis Alekna pasakoja, kad projekto „Saugūs keliai Lietuvoje“ renginiai nėra varžybos, tad tie, kurie tikisi čia kovoti dėl vietos ant prizininkų pjedestalo, turėtų iš naujo įsigilinti į šio projekto idėją. Kaip teigia organizatorius, šie renginiai skirti kiekvieno eismo dalyvio vairavimo sugebėjimams išmėginti, taip siekiant dar didesnio saugumo šalies keliuose.
„Projektą pradėjome pernai. Tai yra pramoginiai renginiai, kuriuos mes vadiname iššūkiais. Tai nėra varžybos. Į varžybas daug žmonių tiesiog iš principo neatvažiuoja, nes tikrai ne visi nori varžytis. Varžybose dalyviai kovoja dėl apdovanojimų, varžosi dėl sekundžių ar jų dalių, o mes norime žmonėms pasiūlyti kitokią koncepciją – gerą laiko praleidimą, įgūdžių patikrinimą, adrenalino pajautimą. Žmonės po tokių pasivažinėjimų tikrai nebenori spausti gatvėje, nes būna išsikrovę renginyje.“
- Dalyvių registracija vykdoma
ČIA. - Daugiau informacijos apie renginį galite surasti
ČIA.