Pasaulyje yra du laukiamiausi išmanieji telefonai. Šiemet jų priešprieša kaip niekada akivaizdi. Savaime suprantama, kalbama apie du didžiausius gamintojus „Samsung“ ir „Apple“.
Visas technologijomis besidomintis pasaulis užgniaužia kvapą, kai kompanijos išleidžia savo flagmanus. Deja, dėl Danijoje vykusių oro linijų streikų „Samsung Galaxy S6” oficialų pristatymą Barselonoje praleidau, bet atsitiko tai, ko buvo galima tikėtis. Dar prieš pristatymą buvo paskelbtos S6 nuotraukos. Akivaizdu, iš kur buvo semtasi, įkvėpimo, mat modelis begėdiškai panašus į „Apple iPhone 6”. Oficialaus pristatymo metu „Samsung“ atstovai lygino šiuos du modelius baterijos talpos, ekrano raiškos, nuotraukų kokybės ir kitomis specifikacijomis. Turbūt net nereikia rašyti, kuris tuose palyginimuose buvo pranašesnis. Kaip ir nereikia sakyti, kad kompanija jaučia labai aiškią konkurenciją iš „Apple“. To klausiau interviu metu su „Samsung“ Mobiliųjų technologijų strategijos vadovu Rory‘u O‘Neillu. Deja, tiesmuko atsakymo negavau, taigi rankose laikau naująjį kompanijos flagmaną ir pats viską išbandau.
Nauja konstrukcija
S6 pasaulį išvydo su nauja konstrukcija todėl nebeturi atidaromo galinio dangtelio, koks buvo ankstesnės kartos modelyje. Tai neabejotinai pavertė modelį labai elegantišku. Tiesa užduotis nebuvo sunki, prisimenant, kad „Galaxy S5” tikrai nebuvo gražiausias išmanusis telefonas rinkoje.
Nė 7 milimetrų nesiekiantis storis, stiklinė nugarėlė su užlenkimais, dailiai šlifuoti aliumininiai kraštai telefonui prideda kalnus elegancijos. Bet tai kainuos kelis patogumo taškus, mat nugarėlė labai jautri pirštų antspaudams, kurie bus dar ryškesnį, jei telefonas bus juodos spalvos. Taip pat jis yra labai slidus. Testuojant ne vieną kartą buvo išslydęs iš kišenės be jokios priežasties. Laimei švelniems smūgiams modelis yra gana atsparus.
Daug sklandesnis
Kalbant apie pirštų anspaudus, modelis kaip ir jo pirmtakas, gali skaityti naudotojo pirštų antspaudus. Ir S6 tai daro daug patikimiau, nes nereikia braukyti nykščio iš apačios viršun, kaip to reikalaudavo S5. Tiesa, ir naujokas neiškart atpažįsta šeimininko pirštus, bet tam užtektų jį sukalibruoti iš naujo.
32 RAM operatyvioji atmintis ir naujas 8 branduolių 2,1 MHz procesorius leistų išmaniajam telefonui važinėti vienračiu žongliruojant degančiais benzininiais pjūklais. Vis dėlto to jis nedarys, nes yra išmanusis telefonas, todėl čia darniai vienu metu veiks kelios programėlės ir žaidimai. Testuojant telefonas buvo „pakibęs“ tik kartą, bet likusį laiką demonstravo tikrai gerą spartą.
Toks ryškus, kad skauda
Žinoma jis turi „Quad HD“ raiškos ekraną, kuri perėmė iš rudenį pristatyto „Note 4”. Dar pridėkime „Super AMOLED“ ekrano technologiją, plonus rėmelius ir jis toks ryškus, kad net skauda akis. Aišku, ryškumą galima susimažinti, bet tuomet apakina degantys klavišai, kurių, deja, negalima išjungti.
Kaip ten bebūtų 5,1 colių įstrižainės ekranas atrodo gyvas ne tik dėl išryškintų spalvų, bet ir todėl, kad stiklas organiškai dera su visa telefono visuma.
Ir kvailoms nuotraukoms, ir profesionalams
Net ir kamera S6 modelyje išsišokusi kaip jau minėtame šeštosios kartos „iPhone“. Taip yra dėl to, kad 16 megapksielių jautrumo matrica yra komplektuojama kartu su optiniu vaizdo stabilizavimu. Kaip ir įprasta „Samsung“ nuotraukose spalvos yra labai ryškios ir tai nėra blogai, kai šiandieninis pasaulis nebenori natūralaus atvaizdo nuotraukų. Bet gamintojas paliko ir tokią galimybę, mat galima pasirinkti „Pro“ režimą, kuris leis reguliuoti viską nuo fokusavimo iki baltos spalvos balanso, išskyrus ekspozicijos trukmę.
Jei to dar mažai, filmavimo režimu S6 gali fiksuoti 4K kokybės vaizdus. Ar tai reikalinga funkcija? Nebent turite bent 3 tūkst. eurų naujam televizoriui, kuris gali transliuoti tokius vaizdus. Jei neturite, galite pasigirti, kad tai yra geriausia kamera išmaniųjų telefonų rinkoje. Taškas.
Ne pats ištvermingiausias
Bet ar toks technologijų kokteilis yra tinkamas derinys su 2,550 mAh talpos baterija? „Samsung“ atstovai Barselonoje teigė, kad S6 gyvas išliks ilgiau nei „iPhone 6”. Visgi faktas yra tas, kad šis rodiklis yra labai asmeniškas reikalas. Testuojamas modelis be vargo ištverdavo dieną be elektros, bet galėdavo čia pat pradėti reikalauti laido. Žodžiu, nieko stebuklingo nesukurta. Ir tai nėra naujiena rinkoje.
Baterijų tobulinimas yra labai brangus žingsnis ir greičiausiai atneštų nuostolius rinkoje, taigi „Samsung“ pasirinko kitą kelią. S6 turi bevielio krovimo galimybę, kuri tinka daugumai stotelių. Taip pat pristatytas greitojo krovimo sprendimas, kuris su komplektuojamu laidu telefoną iki 50 proc. ribos įkrauna per keliolika minučių. Jei negali išspręsti baterijos talpos problemos – bent jau padaryk įkrovimą ne tokiu sudėtingu procesu. Genialu.
„Galaxy S6” atrodo kaip beatodairiškas siekis būti panašiu į „iPhone 6”, bet technologiniu požiūriu jis pakelia kartelę taip aukštai, kad į tai lygiuosis kiti gamintojai. Dar pridėkime papildomus 500 eurų ir galime rinktis modelį „Edge“ su užlenktu ekranu šonuose. Tokio rinkoje neturi niekas.