Mediniai langai gerai sulaiko šilumą, o lango rėmą malonu paliesti net tada, kai lauke temperatūra yra žemiau nulio. Geros medinių langų izoliacinės savybės pateisina medžio naudojimą tokiomis aplinkybėmis, kai nuolat auga šiluminės energijos kaina.
Lyginant su aliuminio ar plastikiniais, mediniai langai duoda kur kas geresnes šilumos izoliavimo galimybes. Mediniai langai neleidžia susidaryti šalčio slenksčiams rėmuose, taip pat neleidžia kondensuotis vandeniui.
Būdamas natūrali žaliava, medis tam tikra apimtimi keičiasi vandens garais su oru, t.y. mediniai langai "kvėpuoja". Šis procesas padeda palaikyti kambariuose drėgmės balansą.
Iš visų medžiagų, naudojamų langams gaminti, medis turi mažiausią šiluminio plėtimosi koeficientą. Tai medinius langus daro stabilius statiškus, kas leidžia pasirinkti neribotas dizaino galimybes gaminant langus. Kitos langų gamybos medžiagos kenčia nuo didesnių temperatūros pokyčių, o tai mažina apsaugą nuo triukšmo ir šiluminę varžą.
Mediniai langai nekaupia elektrostatinių krūvių ar papildomo purvo, kaip tai atsitinka su daugeliu dirbtinių medžiagų. Todėl, nereikia medinių langų valyti antistatinėmis plovimo medžiagomis.
Prie medinių langų trūkumų priskiriama didesnė klimato pokyčių įtaka, nuo saulės gali kisti langų spalva, medis gali imti judėti, plėstis arba trauktis, tačiau klimato įtaka mažesnė nei plastikiniams langams, ar langams iš aliuminio. Mediniams langams reikia daugiau priežiūros, jie nėra atsparūs mechaniniam poveikiui. Be to medinių langų kainos paprastai didesnes negu plastikinių langų.
Pagrindinės ir dažniausiai naudojamos medienos rūšys yra ąžuolas (naudojamas palangėms bei kaip statybinė medžiaga langų gamyboje), pušis, raudonmedis bei maumedis. "Rūdupis" naudoja trijų sluoksnių klijuotą medieną. Trijų sluoksnių medienos technologija užtikrina lango rėmo atsparumą deformacijai bei pailgina langų naudojimo laikotarpį. Išoriniai sluoksniai yra radialinio arba pusiau radialinio pjovimo, o tai apsaugo lango paviršių nuo skilinėjimo.
Europietiški langai
Tokie langai suteikia namams bei jų šeimininkams prestižo, solidumo, originalumo ir išskirtinumo. Siekiama išlaikyti tradicijas, suteikti langams natūralumo, estetikos ir ypatingo jaukumo Jūsų namams. Langai, balkono durys gaminami įvairių formų, su saugiais, reguliuojamais apkaustais, įvairių varstymo krypčių, stiklo paketų ir dažymo spalvų, pritaikytų klientų poreikiams.
Siekiant užtikrinti gaminių kokybę, langams, balkono ir lauko durims gaminti naudojami medienos ruošiniai: pušis, maumedis, ąžuolas, raudonmedis arba meranti. Jūsų pasirinktos medienos tašas gali būti dygiuotas (pašalinamos šakos, sakai, nedideli skilimai) ir nedygiuotas 3-jų sluoksnių klijuota (pasirenkama medžio dalis be šakų, sakų, skilimų).
Naujos kartos SOFTLINE profilis su didesniais spindulio kampų užapvalinimais ir nuolydžiais leidžia lengviau ir kokybiškiau nudažyti langus (padidinus kampo spindulį, padidėja dažomas plotas, išvengiama nusitrynimo galimybės), apsaugo nuo vandens ir purvo sankaupų, suteikia gaminiui analogų neturinčią išvaizdą.
Pakeliamieji langai
Tradiciniai slankiojantys pakeliamieji langai gali būti naudojami keičiant langus istoriniuose pastatuose ar konservuojamų vertybių teritorijose. Modernaus stiliaus pakeliamieji langai taip pat tinka naujiems šiuolaikiniams pastatams. Originalūs pakeliamieji langai sudaryti iš dviejų įstiklintų varčių, kurios vertikaliai slankioja mediniu rėmu, palaikomos vežimėlių, kurių pusiausvyra užtikrinama naudojant švininį svarstį. Langų, kuriuose sumontuoti spiraliniai atsvarai, varčia gali būti lygiagrečiai slankiojanti ir atverčiama.
Tokie langai dažnai išsiskiria plonomis stiklajuostėmis, papuoštomis ovalo ar žiedlapių formos lipdiniais, o vienodai puoštos langinės yra pritvirtintos abiejose langų pusėse, siekiant užtikrinti saugumą ar šilumą.Šie langai paprastai gaminami iš medžio, o vėliau dažomi. Langai yra su dvigubu stiklu. Vidinis stiklas patikimai apsaugo nuo įsilaužimo. Langai įstiklinti iš vidaus, o tai reiškia, kad lango stiklo neįmanoma išimti iš išorės.