80 gydytojų įvairiuose Lietuvos regionuose jau prisipažino gaudavę kyšius iš farmacininkų. Už vieną paveiktą pacientą medikai gaudavo nuo 15 iki maždaug 100 eurų.
200 tomų bylą Šiaulių prokurorai perduos teismui. Juose kaltinimai pareikšti bendrovei „Valentis Pharma" ir dar 11 fizinių asmenų – įmonės darbuotojų ir medikų.
„Farmacijos bendrovė ir jos darbuotojai yra kaltinami sistemingai papirkinėję įvairių regionų, miestų gydytojus, kad šie rekomenduotų ir suleistų atitinkamą bendrovės platinamą produkciją“, – sako prokuroras Artūras Karpalovas.
Už farmacijos kompanijos platinamus kelių sąnariams skirtus medicininius papildus gydytojai kaip kyšį gaudavo nuo 15 iki daugiau nei 100 eurų. Kyšio suma priklausė nuo to kokį papildą klientai įsigydavo. Tyrėjai nustatė, kad bendra kyšio suma per vienus metus viršija 74 tūkst. eurų.
„Kyšio suma buvo įskaičiuota tiesiai į vaisto kainą, todėl pacientas, įsigydamas medicinos prietaisą, galvodavo, kad tiesiog susimoka už jo kainą“, – pasakoja STT valdybos viršininkas Vaidas Pupelis.
„Išeina taip, kad kompanijai užtekdavo 140 litų, o visa kita suma, kaip jau ir minėjau 350, gydytojui ir dar kita suma, taip vadinami „juodi pinigai“, kurie vėliau bus sumokami gydytojui, jeigu jie rekomenduos įsigyti vaisinėje arba sus sąskaita faktūra“, – teigia A. Karpalovas.
Taip vaistinis papildas nuo 140 litų pabrangdavo daugiau nei 4 kartus iki 600 litų. Tai, neskaičiuojant to pelno, kurį įmonė užsidėdavo nuo gamyklinės kainos.
Nustatyta, kad kompanijos darbuotojai dirbtinai pratęsdavo kitų medikamentų galiojimo laiką.
„Baigiantis tam tikrų kompanijos kitų platinamų galiojimo laikui, perpakuodavo jas į naujas pakuotes, suklastodavo dokumentus ir vėl iš naujo tiekdavo rinkai“, – kalbėjo V. Pupelis.
Įmonės „Valentis Pharma" atstovai telefonu sakė, kad savo pozicijai išdėstyti jiems reikia daugiau laiko ir ją pasiruošę ginti teisme. Šiandien komentuoti situaciją jie atsisakė.
Įtariamiesiems už kyšininkavimą, papirkimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą – gresia įvairaus dydžio baudos, iš kurių didžiausia – laisvės atėmimas iki 5 metų. Proceso dalyviai šioje byloje jau yra sumokėję daugiau kaip 100 tūkst. eurų, kuriais papildytas valstybės biudžetas.