Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Taip,vadovas kalčiausias,nes jis pasirašo pritaikydamas straipsnį Šiuo atveju kiek suprantu tai buvo visiškas perspektyvios gydytojos sunaikinimas pritaikant,kad niekur negalėtų įsidarbinti.Bet iki to yra pajungiama krūva asmenų,kiek girdėjau netgi kažkokie parašai buvo renkami ar pan.,ieškojo teisybės Darbo inspekcijoje ir nerado ir tt Na tokiais atvejais nežiūrint,kad skirtinga darbinė aplinka,bet schema panaši,jai grupė asmenų nukreipia dėmesį į vieną tikslą,bet kokia forma sunaikinti. Nužmogėjimas ir tiek Užuot padėję,palaikę,išsiaiškinę naikina .Ir dar kyla klausimų dėl pinigų Per mažai priteista,nes gyvybė neįkainojama Tik pinigai turėtų būti atskaityti ir iš mobinguotojų,iš tų visų,kurie bent kiek prisidėjo prie sunaikinimo, praeitų noras siautėti.
Šiaip tai, kai trūksta gydytojų, slaugytojų ir žemesnio personalo, sunku vadovams organizuoti gerą ligonių aptarnavimą. Juk ligoniai patys nei vaistus susileis, nei palatas išsiplaus , nei maistą išsidalins. O jei nėra kam tai daryti, jei vienam dirbančiam tenka atlikti trijų darbą? Ką daryti vadovui? Jam belieka spausti dar dirbančius. Todėl ir gaunasi tokios situacijos. Žinoma, jei vadovas bendrauja nepagarbiai ar net niekinančiai tai yra neatleistima. O gal ir su juo taip bendrauja aukštesnės instancijos ir institucijos, pvz. Sveikatos ministerija? Jei vadovas grįžta iš mininisterijos apšauktas dėl nuo jo nepriklausančių aplinkybių ligoninėj, dėl personalo trūkumo ar mažų atlyginimų , jis grįžta piktas ir susikaupusį apmaudą išlieja ant pavaldinių. Gali būti ir taip.
Prie ko čia medikai , bet kurioje įmonėje šiandien atidirbai o rytoj jau gali būti nebereikalingas, nes atejom į laisvą rinką, tai ką reikia bėgti kartis ar skandintis . Jeigu kas iššoko per langą tai kas kaltas ,prezidentas ,seimas , policija ir tt prie kiekvieno savižudžio apsauginio nepastatysi . Kažin ar yra nors vienas žmogus kuris nebūtų apgautas ,tai ką reikia eiti darytis galą o ką tuo pagazdysi .
@Vidas. Šioje ligoninėje, jei pamenat, situacija buvo ypatinga. Ligoninės vadovas ,atleisdamas jauną gydytoją ,jos reputaciją sudirbo taip, kad ji nebebūtų gavus darbo nei Lietuvoje, nei užsienyje
Ir tai padarė tyčia. Nors, kaip dabar pasirodo, buvo neteisus. Beje,moteris ieškojo teisybės , bet jos niekas neklausė ir nepadėjo. Todėl pasirinko tą ką pasirinko. Bet jos mirtis bent supurtė medicinos biurokratiją ir va, šeima laimėjo teismą! Žinia, jei ne savižudybė nieks iki šiol nebūtų pasikeitę.
@Vidas. Nelyginkite medicinos darbuotojų su gamyba ar kt kur nesusiję su žmogaus sveikata,gyvybe,mirtimi.Tai visiškai kitos darbinės patirtys.Ta pati kasininkė vienu metu ji dirba kasoje,bet jei nereikia dar n darbų turėti galvoje kaip pvz kokiai slaugytojas,kur reikia dirbti už kelis.O mobingas daugiausia ir įsišaknijęs tokiose įstaigose,kur labai aiškiai matosi kaip kuri dirba,kiek kas nedirba,bet savas,palaikomas ir tt.Jei kelsi klausimus,kurie nepatiks ,pvz,kad ir dėl darbo krūvių susirgus kolegei,kolegės vaikui ,dėl algos ar pan tapsi priešu Nr.1, na o tada užsisuks,bus pajungtos visokios padlaižūnės,intrigantės,na tiek kaip paprastai nei geri žmonės,nei geri darbuotojai,bet jie savus mokslus baigę,geri intrigų rezgėjai,šmeižikai ir tt.Svarbiausia,kad už akių visi mosuoja,visi ir tų algų norėtų didesnių ir krūvių teisingesnių,bet į akis ar tai koks susirinkimas vyksta tyli galvas nulenkę,arba tiesiog pagatavi sulysti į šikną irgi išjuokia tavo pastangas.O kadangi tai paprastai bailiai arba pataikūnai,tai jų vis labiau pajungiama.Taip prasideda vieno žmogaus naikinimas įvairiais būdais, taip prasideda grupinis naikinimas vieno žmogaus,kuris paprastai už juos pranašesnis,ar tai žmogiškąja prasme,ar tai profesionalumu,daugiausiai tiesiog geras žmogiškas ir puikus darbuotojas Bet jį reikia sutrypti,pažeminti,sumenkinti,žodžiu taip,kad neatsistotum,kad taptum niekas,kad taptum be kaltės kaltu,kad taptum tiesiog šiukšliadėže.Kaip taisyklė tokiems darbuotojams yra labai svarbus tas darbas,jį mėgsta ir juos žmonės mėgsta,bet savos kolegės kurios ne kartą valgė tavo atneštą pyragą tave naikina .Aš tai vadinu nužmogėjimu.Bet kažkodėl tie drąsuoliai,kurie taip prisidėjo prie naikinimo,užsidėję kaukes tampa nei prie ko.
Valstybinėse gydymo įstaigose tikrai vyksta mobingas, vyksta psichologinis smurtas, vyksta reketas. Ir tai yra mums įprasta ir atrodo normalu. Kuo didesnė gydymo įstaiga, tuo ji turi daugiau pacientų, tuo turi sunkesnių ligonių, tuo ir teikiamų paslaugų spektras platesnis. Ir suprantama, kad žmogus turintis rimtų sveikatos problemų ko gero nepasitiki savo kaimo gydytoju ir nori pakliūti ypač į respublikines gydymo įstaigas, nes ten geresnė aparatūra, aukštesnio lygio specialistai. Bet bėda yra kitame, kad ten ir kyšiai yra didesni. O jei esi normalus gydytojas ir atsisakai imti kyšius, tai tau tokioje įstaigoje dirbti ne vieta. Iš gydytojų automatiškai reikalauja kyšių skyrių vadovai ir taip toliau. Juk pats gydymo įstaigos vadovas yra ne sykį pasakęs, kam ir kokio dydžio kyšius davęs. Pasirodo, jei nori būti ligoninės vadovu, tai ministerijai reikia nešti šimtus tūkstančių siekiančius kyšius. Tad pati ministerija verčia ligoninės vadovą būti nusikaltėliu. Kol korupcija, kyšiai, protekcijos gyvuos mūsų gydymo sistemoje, tol tikrai sąžiningiems, gabiems jauniems medikams dirbti vietos nėra. O dabar verkiame, kad trūksta medikų, kad medikai emigruoja. Juk ką jiems daryti, jei jie mūsų gydymo įstaigoms nereikalingi. Ir aš manau, kad jei žmogus žūsta darbe, tai darbdavys priverstas sumokėti žuvusiojo darbuotojo šeimai kelis šimtus tūkstančių siekiančia kompensaciją. O jei žmogų darbdavys priverčia nusižudyti, tai darbdavys lyg ir nekaltas. Kas čia do per paradoksas. Čia irgi privedimas prie savižudybės yra lygiai toks pat nusikaltimas, kaip ir žmogaus nužudymas ar žūtis darbe. Todėl įstatymas turi būti vienodas. O atsakingas asmuo turi nešti baudžiamąją atsakomybę.
būtinai turi būti asmeninė atsakomybė
Čia tokia Pyro pergalė ,nes atsakingi nes už mobingą atsakingi nenukentėjo nei materialiai nei karjeros atžvilgiu. O visų ligonių sąskaita praturtėjo nukentėjusios gydytojos artimieji, kurie reikalaudami pinigų dar sugeba aiškinti, kad ne pinigai svarbiausia. O mobingo tema jau tapo užmiršta, lyg mobingas kaip atsirado staiga taip ir dingo,Čia kaip su mee too.
@xx Bet yra precedentas. Galima paduoti persekiotojus i teismą ir laimėti. Beje, jei artimieji nebūtų reikalavę žalos atlyginimo, koks teisingumo paieškų tikslas? Kad pagrąsinti pirštuku?
Niekada nebus teisingumo, iki nebus asmeninės atsakomybės. Dabar visą priteista sumą sumokės mokesčių mokėtojai, o kaltas/ti asm. rankutėmis trins. Lietuviškas neteisingumas.
Kada bus Ligoninių. Vadovams taikomas Mobingas kaip ir darbuotojams
Nesidziaukit,dar gali but apeliacija.Koncervai taip lengvai nepasiduoda
Valdžos medikus pavertė komunalininkais
Valdžos medikus pavertė komunalininkais
Norų pildyyojais. Svarbiausia, tas kvailas prieinamumas. Nes taip nori...noriu, noriu, noriu. Kaip treneriams. Kokybė, oatikimumas, žinios, autoritetas, nebesvarbu. Gydytojai nėra kūrėjai, atsakingi už rezultatą yra oastovioj įtampoje, kaip suktis tarp kažkiek norų ir valdžios taisyklių ir čia oas mus, todėl ir vyksta kitur. Čia ne tik apie atlyginimu. Daugiau apie požiūrį
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų