“2007 metais gydytojai pranešė man baisią naujieną: man buvo diagnozuotas sepsis – baisi medicininiu požiūriu liga, kurią sukelia į kraują patekusi infekcija, - prisimena Teksaso gyventoja. – Jie man pasakė, kad teks pašalinti kojas ir rankas, kadangi liga progresuoja ir mano gyvybei iškilo didžiulė grėsmė”.
Po amputavimo jauna mergina neteko galimybės savarankiškai judėti ir tapo neįgali. L. Ess tarimu, ji pasinėrė į gilią depresiją dėl beviltiškos padėties ir net gi svajojo apie tai, kada jos gyvenimas bus toks, kaip ankščiau.
Praėjus dviems metams gydytojai iš vieno Pensilvanijos medicinos centro pasiūlė amerikietei itin retą rankų persodinimo operaciją. Medikai L. Ess pažadėjo, kad donoro rankos tiks ne tik pagal kraują ir audinius, bet ir pagal dydį bei odos spalvą.
„Tik netekusi galūnių aš pradėjau vertinti daugelį savo praeities akimirkų. Įprasti veiksmai man tapo neleistina prabanga“, - pasakojo ji.
Laukdama donoro, mergina išmoko savarankiškai dažytis, rašyti žinutes, taip pat naudotis kai kuriais elektros prietaisais be rankų.
Amerikietės situacija šiek tiek palengvėjo po to, kai jai padovanojo kojų protezus. Per labai trumpą laiką ji taip greit išmoko naudotis jais, kad net ėmė avėti aukštakulnius.
Laimei, tinkamas donoras atsirado labai greitai ir 30 gydytojų komanda atliko sudėtingą operaciją, kuri truko 12 valandų.
„Po to, kai aš atsigavau po operacijos, prasidėjo naujas gyvenimas. Po kurio laiko aš grįžau prie mokytojos darbo“, - dalinosi įspūdžiais moteris.
Gydytojas-transplantologas teigia, kad jo kolegos negali atsistebėti, kaip greitai pacientė atsigavo po operacijos.
Amerikietė prisipažino, kad praėjus metams po operacijos, aplinkiniai negali atskirti jos rankų nuo sveiko žmogaus rankų.
L. Ess pranešė, kad dabar kiekvieną dieną priima kaip šventę ir dėkoja amerikiečių specialistams už tai, kad jie jai padarė geriausią gyvenime dovaną.