40 proc. tiekėjų nurodė, kad mažmeninės prekybos įmonės taiko neadekvačias baudas bei skaičiuoja didelius delspinigius ir netesybas. Vienas iš tiekėjų nurodė, kad mažmeninės prekybos įmonės baudas naudoja kaip spaudimo priemonę, darydamos poveikį priverstiniam sutarties sąlygų pakeitimui. Tiekėjų taip pat netenkina prekių tiekimo ir pernelyg ilgi atsiskaitymo už prekes terminai, pranešė Konkurencijos taryba.
„Per šešerius stebėsenos metus Konkurencijos taryba negavo nei vieno tiekėjo skundo. Vis tik reaguodama į tiekėjų kasmet išsakomas pastabas, Konkurencijos taryba savo iniciatyva atliko 5 tyrimus, kurių metu nustatyti pažeidimai paskatino mažmenines prekybos įmones lanksčiau bendradarbiauti su tiekėjais, o tiekėjus padrąsino aktyviau ginti savo derybines pozicijas“, – pranešime spaudai sakė Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.
Taryba praėjusiais metais iš viso apklausė 112 tiekėjų ir 4 mažmeninės prekybos įmones: „Maxima LT“, „Palink“, „Rimi Lietuva“ ir „Norfos mažmena“.
Dalis apklaustų įmonių atkreipė dėmesį į tai, kad sutarčių su prekybos centrais nuostatos tapo skaidresnės, o tiekėjų bei prekybininkų įsipareigojimai – aiškesni, taip pat mažėja papildomos neplanuotos tiekėjų išlaidos.
Šių metų gegužę įsigalios Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pakeitimai, kurie tiekėjams leis Konkurencijos tarybai apskųsti nesąžiningus didžiųjų prekybos tinklų veiksmus. Taip pat bus draudžiama sieti prekių kainas ir tiekimo sąlygas su tiekėjo taikomomis prekių kainomis ir tiekimo sąlygomis tretiesiems asmenims.