„Jie patys priėmė tokį sprendimą išeiti savo noru. Reikėtų jų klausti kodėl jie priėmė tokius sprendimus“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.
Kadangi Telšių apskrities policijos viršininkas Remigijus Rudminas šiuo metu turi nedarbingumo pažymėjimą, vadovauti Telšių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui pavedama Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojui Raimondui Vaitkevičiui.
R. Matonio žiniomis, R. Rudminas šiuo metu turi nedarbingumą dviem savaitėms.
Laikinai vadovauti Mažeikių rajono policijos komisariatui bus paskirtas Klaipėdos apskrities Skuodo rajono policijos komisariatui vadovavęs Alfonsas Meškys.
„Nepaisant vadovų pasikeitimo, Telšių apskrities policijos auditas bus tęsiamas“, – teigiama pranešime.
R. Matonio teigimu, kol kas jokių šio audito išvadų nėra.
Auditas dėl Telšių apskrities policijos vyriausiojo policijos komisariato veiklos organizavimo ir valdymo pradėtas po tragiškai praėjusią savaitę pasibaigusio įvykio, kai Mažeikių rajone buvo nušautas į iškvietimą atvykęs pareigūnas.
Gegužės pabaigoje į pareigūną ir kinologą Saulių Žymantą ir jo partnerę šūvius paleido smurtu artimoje aplinkoje įtartas Stasys Brasas. Policininkas žuvo vietoje, o jo partnerė buvo sužeista.
Į pareigūnus šūvius paleidęs vyras vėliau rastas negyvas užgesinus gaisrą.
Tai ne pirma pareigūno žūtis Telšių apskrityje: 2016 metais Telšių rajono Tryškių miestelyje žuvo tramdyto smurtautojo peiliu sužalotas policijos pareigūnas.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad anksčiau premjeras Saulius Skvernelis, kalbėdamas apie Mažeikiuose nušautą policijos pareigūną, sakė, kad atsakomybė šioje situacijoje tenka vietinei policijos vadovybei, kuri netinkamai paruošia ir apsaugo savo pareigūnus.
„Telšių apskrityje ne pirmas toks atvejis su pareigūno mirtimi, matyt, ten yra sisteminės problemos, kalbant apie komisariatą“, – Seime susirinkusiems žurnalistams teigė premjeras.
Pasak jo, apsauginės liemenės ir jų naudojimas yra kiekvieno policijos pareigūno ekipiruotės klausimas.
„Tie žmonės, kurie išleidžia pareigūną į tarnybą, atsako už tai, kad pareigūnas būtų tinkamai ekipiruotas“, – tikino S. Skvernelis.
Premjero teigimu, atsakomybė už tai, kad policijos pareigūnai ne visada dėvi apsaugines liemenes, tenka tiesioginiam jo vadovui, šiuo atveju, komisariato viršininkui.
„Komisariato viršininkas atsako už tai, kad darbas būtų tinkamai organizuojamas ir pareigūnai būtų tinkamai apsaugoti. Priemonės yra, jei jos nedėvimos… Nereikia net diskutuoti“, – teigė premjeras.
Po mirtimi pasibaigusios istorijos, pareigūnų profsąjungos atkreipė dėmesį, kad policininkams nepatogu dėvėti neperšaunamų liemenių. S. Skvernelis į tokius nuogąstavimus žiūri kritiškai.
„Jeigu nepatogu, matyt, reikia galvoti kokioje tarnyboj tu dirbi. Daug kas mums nepatogu, dabar su kauke stovėti nepatogu, bet reikia tai daryti“, – tikino premjeras.
S. Skvernelis teigia, kad pareigūnai turi turėti visas apsaugos priemones, taip pat jie turėtų būti apsaugoti ir teisinėmis priemonėmis.
„Teisinė aplinka turi saugoti pareigūną. Jei jis iš tiesų gina [žmogų], naudoja tam tikras prievartos priemones, jis turi būti apsaugotas ir drąsus“, – tvirtino premjeras.