• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienio rytą apie 17 tūkst. abiturientų laikė matematikos valstybinį brandos egzaminą (VBE). Vilniaus Gabijos gimnazijoje egzaminą laikę moksleiviai portalui tv3.lt pasakojo savo pirmuosius įspūdžius apie užduotis.

38

Penktadienio rytą apie 17 tūkst. abiturientų laikė matematikos valstybinį brandos egzaminą (VBE). Vilniaus Gabijos gimnazijoje egzaminą laikę moksleiviai portalui tv3.lt pasakojo savo pirmuosius įspūdžius apie užduotis.

REKLAMA

Šiame egzaminų centre uždavinius sprendė Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos abiturientai.

Maždaug valandą anksčiau iš egzamino patalpos išėjęs Marijonas sakė per daug dėl matematikos VBE nesikrimtęs: „Kadangi stoju į menus, aš per daugiausiai nekvaršinau sau galvos dėl to.“

„Vakar prieš naktį tiesiog atsiverčiau pagrindines užduotis ir pasikartojau trigonometriją šiek tiek, erdvines figūras“, – pasakojo vaikinas.

Jis kiek nustebo užduočių sąsiuvinyje neradęs anksčiau dažnai pasitaikydavusių temų, pavyzdžiui, uždavinių apie trapecijas. Vis dėlto Marijonas palankiai vertina savo rezultatus: „Kaip daug nesiruošęs, pakankamai lengvai viską išsisprendžiau.“

REKLAMA
REKLAMA

Marijono nuomone, šių metų VBE užduotys buvo įveikiamos: „Atrodo, visuose egzaminuose pasigailėjo mokinių, nes tiek lietuvių temos buvo lengvos, tiek matematikos buvo lengvoka. <...> Esu patenkintas.“

REKLAMA

Vaikinas rinksis  Tekstilės meno ir dizaino studijų programą Vilniaus dailės akademijoje. Laikyti matematikos egzaminą renkantis meno krypties specialybę – neprivaloma. Visgi Marijonas šį egzaminą laikė dėl savęs: „Dvylika metų mokiausi matematikos ir noriu sau įrodyti, kad visgi moku matematiką.“

Apie būsimus rezultatus Marijonas nenorėjo spekuliuoti, sakė nelyginsiantis savo atsakymų su paskelbtais preliminariais užduočių sprendimais. „Ramiai sėdžiu, žinau, kad tikrai išlaikysiu“, – dalinosi abiturientas.

REKLAMA
REKLAMA

Tadas sakė savo egzamino patalpą palikęs antras arba trečias. „Man nelabai reikia matematikos egzamino, tai aš ir nepersistengiau. Parašiau viską ir galvojau, kad nesitikrinsiu čia dabar valandą visą.“

Tadas planuoja po mokyklos baigimo atsipūsti, nuo mokslų pasidaryti metų trukmės pertrauką – vadinamąjį „gap year“. Jeigu ateityje jam prireiks aukštų matematikos egzamino rezultatų, vaikinas paprasčiausiai laikys egzaminą iš naujo. Dabar jis tikisi gauti nuo 40 iki 50 balų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tado draugas Kristupas nurodė, kad paskutinioji egzamino dalis buvo itin sudėtinga: „Aš tų užduočių ir nesprendžiau. Ten jau palieku, net nebandžiau, nors perskaičiau.“

Tačiau kitos užduotys Kristupui pasisekė: „Labai lengva buvo, net stebėjausi, ta antra dalis. Ir testas <...> irgi nebuvo sunkus. Iš tikrųjų ilgą laiką visai nesimokiau tos matematikos ir, galvojau, nekaip seksis, bet visai neblogai palyginti sekėsi.“

REKLAMA

Antroji užduočių dalis, nereikalaujanti sprendimų, tik atsakymų, Kristupui labiausiai pavyko. Jis tikisi gauti įvertinimą nuo 30 iki 50 proc.: „Išlaikyti tai išlaikysiu.“

Tiek Tadą, tiek Kristupą nustebino pirmoje dalyje – teste – uždavinys su integralais. Abu vaikinai su šia užduotimi nesusidorojo.

„Paskutinis testo klausimas su integralais buvo. Ten pamačiau ir tiesiog spėjau (atsakymą – aut. past.)“, – prisiminė Kristupas.

REKLAMA

Kaip nurodė Tadas, integralų tema egzaminuose pasitaiko itin retai: „Per visus egzaminus gal penkis kartus buvo, kiek žiūrėjau. Čia buvo labai keista, net nesiruošėme.“

O Agnė sakė egzamine su netikėtumais nesusidūrusi. Pasak jos, matematikos VBE kiekvienais metais pasitaiko uždavinių, turinčių „kabliukų“. Ji sakė palikusi porą tuščių atsakymo laukelių, o porą uždavinių išsprendusi tik iki pusės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mergina nuosekliai ruošėsi egzaminui: „Aš buvau susidariusi mokymosi planą. Žinojau savo stiprias puses, žinojau silpnas, tai likau nenustebusi.“ Matematikos ji mokėsi konsultuojama pusbrolio: „Jis – matematikos šimtukininkas, tai man padėjo.“ Agnė įsitikinusi, kad surinks apie 60 – 70 proc. taškų.

Paklausta apie egzamino sąlygas, oro temperatūrą patalpose, Agnė sakė iš tiesų sušalusi ir gailėjosi, kad nepasiėmė megztinio.

REKLAMA

Į tiksliuosius mokslus linkusiam Rimantui egzaminas jokių sunkumų nesukėlė: „Manau, neblogai viską atlikau, turėtų aukštas balas būti.“ Jis sakė pernelyg nesiruošęs egzaminui, nes matematikos uždavinius kremta lengvai: dalyvauja tiek matematikos, tiek fizikos olimpiadose.

Danielė sakė išties apsidžiaugusi savo sprendimais: „70 proc. tikrai turėčiau gauti.“

„Netikėtumų nebuvo, bet buvo tokių užduočių, kur daugiau pasimokiusi teorijos gal būčiau geriau išsprendusi“, – pridūrė ji.

REKLAMA

Priešingai nei kitiems abiturientams, trečia dalis merginai pasirodė lengva. „Geriausiai sekėsi su figūromis, visokiais plotais, tūriais, o blogiausiai – su funkcijomis“, – prisipažino ji.

Jonė savo pasirodymą vertino neblogai: „Buvo keletas sunkesnių uždavinių, kurie gal ne taip lengvai įkandami, bet man laiko visai pakako.“

Paklausta, ar 15 min prailgintas egzamino laikas buvo naudingas, mergina abejojo: „15 minučių nieko neduoda, nebent labiau nusiraminimui. Tu pabaigi, viską surašai ir tada tas 15 minučių gali viską pasitikrinti, peržiūrėti, ar viską tikrai užpildei. Tai gal vienintelis toks pliusas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mergina netikėtumų užduotyse nepastebėjo, jai viskas buvo matyta iš anksčiau. „Gal palyginus su praeitų metų egzaminu, šis buvo lengvesnis bent jau man, kiek teko spręsti“, – sakė ji. Jonė šiam VBE ruošėsi lankydama konsultacijas bei savarankiškai spręsdama užduotis namuose.

Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, šiemet matematikos egzaminas yra trečias pagal populiarumą – pagal kandidatų skaičių jį lenkia tik anglų kalbos bei lietuvių kalbos ir literatūros egzaminai.

REKLAMA

Šiemet matematikos egzaminą laikyti pasirinko kiek daugiau abiturientų nei pernai: šiandien užduotis krimto apie 16,9 tūkst. kandidatų, o praeitais metais – 16,6 tūkst.

NŠA nurodė, kad organizuojant egzaminus atsižvelgta neįprastą ir sudėtingą šiųmečių abiturientų situaciją.

„Sulaukus nusiskundimų, jog abiturientams praėjusiais metais pritrūko laiko matematikos ir informacinių technologijų užduotims spręsti, šiemet, siekiant jiems sudaryti geresnes sąlygas, visų egzaminų trukmė pailginta 15 minučių“, – rašoma NŠA pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA

Svarbiausius valstybinius brandos egzaminus (VBE) – lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos – skyrė 10 kalendorinių dienų. Pasak NŠA, per šį laiko tarpą mokyklos galėjo rengti papildomas konsultacijas abiturientams.

Kaistant orams, moksleiviams buvo leidžiama laikyti egzaminą su jiems patogia, oro sąlygas atitinkančia apranga. Egzaminų centruose patalpos buvo vėdinamos, ventiliuojamos. Kandidatai į egzamino patalpą galėjo patys atsinešti vandens arba jis buvo jiems parūpintas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų