Žinia apie jo mirtį pasirodė praėjusią savaitę. Jo vadovaujama IT įmonė „X Holding“ nurodė, kad mirties priežastis – širdies sustojimas. Kaip rašo Cheka-OGPU, A. Čerepenikovas sunegalavo ksenono terapijos procedūros metu Maskvoje, biure.
Teigiama, kad procedūros metu jis ėmė dusti, o vėliau sustojo širdis.
„Antono Čerepenikovo asmens sargybinis, kuris boso mirties metu buvo jo kabinete Mičurinsko prospekte, sakė, kad gydytojas praleido akimirką, kai pacientas pradėjo dusti“, – cituojamas leidinys.
„Meduza“ pažymi, kad A. Čerepenikovo „ICS Holding“ vienija apie 30 technologijų įmonių. Tarp jų – ir kuriančios specialią įrangą, kurios pagalba specialios tarnybos stebi žmonių veiklą internete.
A. Čerepenikovas buvo įtrauktas į JAV sankcijų sąrašus.
„Jo nužudymo negalima atmesti, nes [valstybės] saugumo aparatas [Rusijoje] vis labiau nerimsta dėl nepavykusio karo“, – sako minėto leidinio šaltinis.
Britai pažymi, kad A. Čerepenikovas yra antrasis V. Putino elito narys, miręs per dvi dienas. Prieš tai mirė buvęs valdžios pareigūnas milijardierius oligarchas Igoris Kudrjakovas. Jis buvo rastas negyvas savo bute Maskvoje.
Vokiečių laikraščio „Bild“ apžvalgininkas Rene Harzke taip pat mano, kad A. Čerepenikovo mirtis yra įtartina.
„Per Putino valdymo metus įvyko paslaptingų mirčių. Dešimtys kariškių, pareigūnų ir verslininkų mirė netikėtai, dažnai paslaptingomis aplinkybėmis. Kartais jie paskelbiami savižudžiais, net jei lavonas randamas su penkiomis kulkinėmis žaizdomis“, – cituojamas jis.
Britų laikraščio „Sun“ duomenimis, nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios tokių įtartinų mirčių jau buvo bent 40.