• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaunietis Martynas Maciulevičius jau beveik dešimt metų Lietuvoje perka tik kojines. Vyras rūbus ir avalynę perkasi Norvegijoje, nes ten, kaip jis sako, yra pigiau. Viena brangiausių pasaulyje pagal pragyvenimo lygį vertinama Norvegija, pasirodo, yra rojus drabužių ir avalynės pirkėjams iš Lietuvos.

Kaunietis Martynas Maciulevičius jau beveik dešimt metų Lietuvoje perka tik kojines. Vyras rūbus ir avalynę perkasi Norvegijoje, nes ten, kaip jis sako, yra pigiau. Viena brangiausių pasaulyje pagal pragyvenimo lygį vertinama Norvegija, pasirodo, yra rojus drabužių ir avalynės pirkėjams iš Lietuvos.

REKLAMA

Apie tai plačiau domėjosi TV3 televizijos laida „Karštai su tv3.lt“.

„Jeigu žiūrime kokį kokybiškesnį daiktą, firminį ir panašiai, tai Lietuvoje žieminę striukę, kainuojančią apie 500 eurų, ten galima nupirkti už 100 eurų“, – laidoje „Karštai su tv3.lt“ pasakojo Martynas Maciulevičius.

Martynas apsipirkinėjimą Lietuvoje baigė tuomet, kai pamatė, kad už tas pačias prekes čia turime mokėti du, tris, o kartais net penkis kartus didesnes sumas, nei moka turtingieji norvegai. Firminiai džinsai Norvegijoje kainuoja vos 10 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai 10-20 eurų ir panašiai (kainuoja – red. past.), kas Lietuvoje kainuoja apie 100 eurų. Tai galite patys paskaičiuoti, kad nuo vieno daikto galėsite sutaupyti apie 90 eurų“, – tikino kaunietis.

REKLAMA

Drabužių kainos Lietuvoje vis kyla

Kodėl pas mus taip brangu? Ogi todėl, kad esame maži, o toje mažoje rinkoje pardavėjai ir gamintojai nori uždirbti. Kainas kelia, o mes perkam, nes visi į Norvegiją ar Londoną apsipirkti neišskris.

„Tose didelėse valstybėse pirmiausia yra pasirinkimas didesnis. Antras dalykas, galima rasti pigesnių rūbų, nes užperkama didesniais kiekiais ir tai duoda galimybę pigiau pardavinėti“, – aiškino Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos vadovas Kęstutis Daukšys.

REKLAMA
REKLAMA

Net per pandeminį laikotarpį drabužių kainos Lietuvoje augo, kai tuo tarpu daugelyje Europos šalių pigo.

„Mes kiekvieną mėnesį fiksuojame apie 7300 drabužių ir avalynės kainų, kurios sudaro apie 7 procentus viso mūsų vartojimo krepšelio. Pastebėjome, kad nuo karantino, tai yra nuo kovo mėnesio, drabužių ir avalynės kainos yra nežymiai padidėjusios, padidėjimas sudaro apie 1,4 procento“, – teigė Statistikos departamento kainų statistikos skyriaus vedėja Virginija Jasionienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apsipirkinėjimo turizmas klesti

Nieko keisto, kad vis daugiau lietuvių renkasi savaitgalio keliones į Oslą. Apsipirkinėjimo turizmą organizuoja ištisos šeimos.

„Lietuvoje, kiek mes esame pastebėję, tos akcijos yra apdumti akims, o ten jos iš esmės yra akcijos. Jei tu matai, kad ta kaina vyrauja kažkurį laiką, tai po kurio laiko ji tikrai yra nukainojama, ji tikra akcija. Ji būna iki 80 procentų, kartais net ir daugiau“, – įsitikinęs kaunietis Martynas.

REKLAMA

Bilietai į Oslą pirmyn ir atgal kainuoja apie 30-40 eurų – pigiau nei su autobusu nuvykti iš Vilniaus į Palangą. Viešbutis dviem dienoms su pusryčiais žmogui kainuoja apie 100 eurų. Maistas ir kelionė greitaisiais traukiniais dar 100 eurų. Tad iš viso viskas atsieina 240 eurų. Anot Martyno, po prekybai pašvęsto savaitgalio lieki dideliame pliuse lyginant su kainomis Lietuvoje.

„Jeigu žiūrėsime į skaičius, kai apsiperka šeima ir išleidžia apie 1 tūkst. eurų, tai Lietuvoje tai būtų apie keletas tūkstančių eurų išlaidų tam pačiam krepšeliui“, – aiškino Martynas.

REKLAMA

Be to, jei esi ne Skandinavijos šalių pilietis, tau sugrįžta už prekes Norvegijoje sumokėtas pridėtinės vertės mokestis, kuris yra iki 25 procentų, nes Norvegija – ne Europos Sąjungos šalis.

„Tai galima susigražinti mokesčius. Ir galite netgi tuo praktiškai padengti savo kelionės bilietą ar viešnagę viešbutyje“, – patikino Martynas.

Estai ir latviai moka dar daugiau

Tiesa, broliai latviai ir estai už rūbus ir avalynę moka dar daugiau. Tai čia galime šiek tiek pasidžiaugti, kad ne viskas taip pas mus blogai, nes kai kur – dar brangiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kainų lygis drabužių ir avalynės yra mažesnis nei Latvijoje ir Estijoje, bet žymiai didesnis nei Lenkijoje. Kainų lygis toje pačioje Jungtinėje Karalystėje ar Vokietijoje yra žymiai žemesnis nei Lietuvoje“, – teigė Statistikos departamento atstovė V. Jasionienė.

Nors Lietuvoje už apdarus mokame kone daugiausia Europoje, tačiau tai dar ne pabaiga – rūbai brangs.

„Tos kainos natūraliai turės sureaguoti, nes nėra tiek resursų, kiek yra pinigų“, – aiškino K. Daukšys.

Visą reportažą ir daugiau apie apsipirkinėjimo turizmą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų