Ieva pasakojo, kad virtuvės remonto ji ėmėsi dar šių metų gegužės mėnesį, kai atšilo orai ir buvo galima atsidaryti langus.
O štai prieš savaitę laiko Ieva remontą baigė. Moteris džiaugėsi savo sukurtu rezultatu ir sutiko papasakoti, kokį biudžetą skyrė virtuvės atnaujinimui. Ji taip pat patarė, kaip galima sutaupyti remontuojant namus.
Atsikraustė į sodo namą
Ėmus kalbėtis apie namą, kuriame moteris gyvena, Ieva pasakojo, kad tai – 1992 metų statybos sodo namelis. Tad nebuvo nuostabu, jog atsikėlus gyventi pašnekovei norėjosi pakeitimų.
„Namas yra dviejų aukštų, po juo yra rūsys. Pagrindinės gyvenamosios patalpos yra sutelktos į pirmąjį bei antrąjį aukštus.
Tam, kad suprastumėte, kaip ten viskas atrodo, įsivaizduokite: pirmas aukštas yra dalinai apšildytas, antras aukštas pusiau mūrinis, pusiau medinis, su išsikišusiais stogo kraštais, tačiau būtent antrame aukšte dar sudėti mediniai langai, tad žiemą ten gyventi tiesiog per šalta.
Pirmame aukšte yra kambarys ir nedidelė, kiek daugiau nei 5 kvadratinių metrų virtuvė“, – pasakojo Ieva.
Vos atsikrausčius moteris norėjo „paklibinti“ sodo namo virtuvę. Ji pasakojo, kad smalsumo vedina ji dar žiemą pradėjo lupti prikaltas kartonines plokštes, norėdama sužinoti, kas po jomis slepiasi.
Kadangi gana greitai atėjo šiltasis metų sezonas, Ieva ėmėsi virtuvės remonto. „Viską lupau, ardžiau ir žiūrėjau, kas ten yra. Taip ir „užsikabinau“, nebebuvo kur dingti“, – prisipažino Ieva.
Virtuvėje buvo šaldytuvas, senovinė ir surūdijusi „mini virtuvėlė“ – senųjų savininkų palikimas. Nors virtuvė savo funkciją atliko, bet buvo savaime suprantama, kad tai – laikinas išsigelbėjimas.
Seną buitinę techniką išvežė „EMP“, o likusias šiukšles – plokštes, nutrupėjusį tinką ir nuo kamino nuluptas plyteles – Ieva išvežė į atliekų aikštelę.
Tad pamažu moteris ėmėsi remonto darbų – ji pasakojo, kad teko nuo kamino nudaužyti senovines plyteles, tinkuoti ir glaistyti sienas, o tuo pačiu dar ir apsvarstyti, kokios virtuvės ji norėtų.
Virtuvės vizija
Moteris prisipažino, kad prieš pradėdama virtuvės remontą ji aiškios vizijos neturėjo. Kadangi patalpa nedidelė – jos plotas vos 1,70 metro – teko improvizuoti ir pasitelkti kūrybiškumą.
Ji tikino, kad iš kairės pusės virtuvėje stovi langas, o iš dešinės – kaminas. Tai apribojo moters galimybes, mat visą dėmesį teko sutelkti į vieną plotą.
„Kadangi dėl kamino neturėjau daug pasirinkimų, tai buvo trys variantai, kaip pasidaryti virtuvę.
Visgi, tuo metu dar tikrai nė neįsivaizdavau, kokį stalviršį, spinteles ar spalvas parinksiu. Daugiau mažiau rinkausi atrankos būdu“, – apie eigą pasakojo moteris.
Pasak jos, iš pradžių buvo minčių virtuvėje įsirengti „L“ formos stalviršį, kuris būtų buvęs šalia lango, tačiau langas – per žemai, todėl šios idėjos teko atsisakyti.
Priimant kitus sprendimus, Ievai taip pat teko suktis iš padėties. Štai, pavyzdžiui, nuotraukose matomą avietinės spalvos lempos gaubtą moteris gavo iš savo mamos, kuris puikiai tiko bendrame interjere.
„Mano ir mamos bei sesės skoniai – sutampa, tad nuolat konsultuojamės, diskutuojame ir dalinamės ne vien idėjomis, bet ir daiktais: nuo lempos gaubtų iki baldų.
Užuolaidėlė po kriaukle – irgi sesės nuopelnas. Jai po remonto jos nebereikėjo, tačiau man ji puikiai tiko. Jeigu dar svarsčiau apie durelių montavimą, tai dabar keisti net nesiruošiu“, – pasakojo ji.
Dar kitų išeičių reikėjo ieškoti renkantis plyteles. Ji atskleidė, kad norėjo žalių plytelių, o ilgos paieškos galiausiai baigėsi jas radus skelbimuose internete.
„Pagrindinis mano principas buvo neskubėti priimti sprendimų. Tikiu, kad jeigu viską būčiau dariusi greičiau, tai tie sprendimai būtų buvę mažiau apgalvoti. Matau koks rezultatas, kai skubu ir darau be meilės, gal tai viena iš priežasčių, kodėl viskas užtruko tiek laiko“, – sakė ji.
Mėgstamiausi virtuvės akcentai
Paklausta, kokias detales ji savo virtuvėje vertina labiausiai, Ieva atsakė, jog išskirti sunku. Ji pasakojo, kad į virtuvės remontą buvo sudėta daug pastangų, meilės ir kruopštumo.
Visgi, labiausiai ji džiaugiasi tuo, kad viską pasidarė pati, savo rankomis. Tiesa, bekalbėdama ji iškart pridūrė, kad nemažai jai padėjo bičiulis, pavyzdžiui, su spintelių gamyba, stalviršio pasirinkimu ir tiesiu pritvirtinimu.
„Man patinka viskas. Tikrai nuoširdžiai grožiuosi ir didžiuojuosi kiekviena detale. Galbūt ten ir yra klaidų, bet kol kas niekas nesugriuvo, nenukrito, neįskilo, viskas padaryta su meile“, – kalbėjo Ieva.
Visgi, šiek tiek pasvarsčiusi, moteris papasakojo, kad jai labai patinka natūraliai nelygios sienos, iki tobulumo neišdirbtos medinės lentos, kurios dabar atlieka lentynų funkciją ir metaliniai rankų darbo laikikliai, kuriuos, neradus pirkti Lietuvoje, jai iš Jungtinės Karalystės parvežė sesuo.
„Galėjau leisti atsiskleisti kūrybai ir visiškai improvizuoti. Pavyzdžiui, duris nudažiau žaliai, ant jų dar raudoną rutulį nutepliojau.
Durys laikinos ir ateityje jas pakeisiu, bet kol kas bent spalvos pakeitimas tapo dar vienu ryškiu akcentu, tuo tarpu kiekvienas čia esantis daiktas yra išieškotas ir kiekvienas iš jų turi savo atskirą istoriją“, – džiaugėsi moteris.
Remonto kaina ir patarimai
Prakalbus apie tai, kiek kainavo visos virtuvės atnaujinimas, Ieva tikino, kad skaičiavo. Pasak jos, suma nesiekė 2 000 eurų.
„Jeigu grubiai, tai išleidau maždaug 1 800 eurų. Į šią sumą įeina visa buitinė technika, medžiagos ir kiti remonto reikmenys.
Ši suma, žinoma, nėra didelė lyginant su tuo, kiek viskas būtų kainavę, jeigu būčiau kreipusis į meistrus, kad šie ją atnaujintų, jeigu būtų reikėję užsakinėti baldus, jų surinkimą ir t. t.“, – sakė ji.
Paprašyta pasidalinti patarimais, kaip nebrangiai susiremontuoti virtuvę, moteris pasidalijo keliais iš jų. Visų pirma, ji ragino daugiau panaršyti internete, nes ji pati virtuvines plyteles rado „Skelbiu.lt“ skelbimų internetinėje svetainėje.
„Plytelių ieškojau bent mėnesį tai tikrai. Išnaršiau pagrindinius plytelių salonus, galiausiai pagalvojau, ar ne per daug energijos nukreipta į plytelių paieškas ir ar tikrai verta žiūrėti parduotuvių siunčiamus katalogus ir dar mėnesį laukti, kol plytelės pasieks Lietuvą.
Radau internete, pasidžiaugiau, kad Vilniuje – toli važiuoti nereikės. Mes susitikome ir jau viena problema mažiau“, – džiaugėsi pašnekovė.
Taip pat Ieva ragino apsišarvuoti kantrybe, tačiau tikino, kad jos taip pat reikia ir vaikštant po specializuotų prekių salonus.
„Ko gero jokios naujienos visgi nepasakysiu, bet „Pinterest“ platforma irgi labai puiki vieta pasidairyti, pasisemti idėjų, spalvų derinių ir sprendimų.
„Facebook“ grupė „Prieš ir po“ irgi verta dėmesio, nors man ji nepasirodė labai aktyvi, bet pagal savo skonį įkvėpimo ir bendraminčių dauguma tikrai ras.
Man asmeniškai, labai padėjo „Pinterest“, keletas profilių „Instagram“ platformoje. Darant pačius darbus – tinkuojant, glaistant, tvarkant, pavyzdžiui, lango angokraščius ar klijuojant plyteles, kas be ko, nepamainoma yra „YouTube“ platforma“, – patarė ji.
Galiausiai, moteris pabrėžė, kad viso remonto metu labai svarbu yra neskubėti. Jos teigimu, viską gerai apgalvojus galima pasiekti patį geriausią rezultatą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!