• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keturi didieji D. Britanijos prekybos tinklai cenzūravo naujojo „Manic Street Preachers“ albumo viršelį, nes šis pasirodė pernelyg iššaukiantis.

REKLAMA
REKLAMA

Albumo "Journal for Plague Lovers" viršeliui panaudotas 2005-ųjų metų Jenny Saville paveikslas „Stare“, kuriame vaizduojamas dėmėtas mergaitės veidas.

REKLAMA

Tačiau „Tesco“, „Asda“, „Sainsburys“ ir „Morrisons“ prekybos centrai nutarė diską pardavinėti su tuščiu viršeliu, mat raudona spalva šiame piešinyje jiems pasirodė lyg aptaškytas kraujas.

Velso trijulės lyderis James‘as Dean‘as Bradfield‘as teigia, jog toks sprendimas juos nuvylė ir supykdė.

REKLAMA
REKLAMA

Žurnalistams jis teigė: „Sprendimas yra visiškai nesuvokiamas... Tokia yra jos tapymo maniera. Jei geriau susipažintumėte su jos darbu, ten galima rasti tiek geltonų ir rudų, tiek raudonų ir rudų atspalvių. Susidaro įspūdis, kad mus stengiamasi parodyti labiau provokuojančiais nei mes esame iš tikrųjų. Tiesiog manėme, jog tai nuostabus paveikslas. Visi vienbalsiai dėl to sutarėme.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

40-meris kūrėjas tęsė: „Ant žurnalų ir diskų parduotuvėse gali puikuotis mieli blizgantys užpakaliukai ir ginklai, tačiau kai pasiūlai dalelę tikro meno, žmonės tiesiog pašėlsta.“

„Tai pirmas kartas, kai mes tikrai kontroliavome tam tikrą idėją, šįkart paremtą Richey Edwards‘o žodžių. Todėl ir neketiname patys nieko cenzūruoti, nes viskas dabar yra taip, kaip turi būti. Keista, jei prekybos tinklai mano, kad tai gali paveikti kieno nors psichiką.“

1994-ųjų metų albumui „The Holy Bible“ grupė buvo panaudojusi kitą Jenny Saville paveikslą „Strategy (South Face/Front Face/North Face)“.



Albumo viršelis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų