Festivalis „Mandala“ – tai trijų dienų renginys gamtoje, skatinantis savęs pažinimą ir asmeninį tobulėjimą, propaguojantis sveiką gyvenimo būdą ir leidžiantis trumpam atsiriboti nuo kasdienybės.
„Tai festivalis, skirtas skatinti žmones rūpintis savo gerove, mokytis būdų kaip tapti laimingesniais ir sveikesniais“, – teigė festivalio organizatorė Sigita Dabulskytė.
Festivalyje kuriama saugi aplinka, padedanti atsiskleisti, išreikšti emocijas bei dirbti su vidiniais sunkumais. Užsiėmimai, paskaitos vyko keturiose erdvėse: dvasinėje, psichologinėje, kūno, kūrybinėje ir pramogų. Taigi vienu metu vyko net keletas užsiėmimų ir sau tinkamų galėjo rasti kiekvienas.
Penktadienio vakarą prasidėjęs festivalis nustebino atvykusiųjų skaičiumi – jų buvo net dvigubai daugiau nei įprastai. Iš viso festivalyje apsilankė daugiau nei tūkstantis žmonių. Nusidriekusios eilės prie maisto vagonėlių ar tualetų nuotaikos negadino – vyravo jauki, benduomeniška atmosfera. Renginio programa prasidėjo penktadienio pavakare, vyko pirmieji užsiėmimai bei paskaitos, o vakare – koncertai. Lankytojus sužavėjo autentiškas ir sentimentalus kolumbiečio Felipe Duarte psirodymas, o kiek vėliau – jau kasmetine programos dalimi tapes gongų koncertas.
Šeštadienio ir sekmadienio rytą pradėjo joga bei meditacija, vėliau lankytojai vėl galėjo rinktis iš įvairių užsiėmimų ir paskaitų.
Dvasinėje erdvėje buvo galima pasiklaustyti paskaitų apie čakras, tantrą, dao seksualines praktikas. Psichologinėje erdvėje – apie tai kaip atpažinti ir valdyti emocijas, kaip atsiskleisti veikloje bei gerinti santykius šeimoje, ar daugiau sužinoti apie vaikų auklėjimą. Kūno erdvėje vyko paskaitos apie kinų vaizdinių mediciną, Arun sąmoningus prisilietumus, aromaterapijos pagrindus, vyko regėjimo jogos treniruotė. Kūrybinėje erdvėje buvo galima išmokti pasigaminti smilkalus, kvepalus, muilą, pilti smėlio mandalas, daryti chna tatuiruotes, šokti japonišką kaoshiki šokį.
Kol tėvai lankė užsiėmimus ir paskaitas, vaikai galėjo leisti laiką vaikų zonoje, kur kūrė lipdinius iš molio, piešė purkštukais, atliko vaikų jogą ir užsiėmė kitomis veiklomis. Pramogų netrūko ir suaugusiesiems: pramogų erdvėje vyko šachmatų ir sparčiai populiarėjančio stalo žaidimo „Go” turnyrai, buvo mokoma Viduramžių lauko žaidimų, vaikščioti lynu, o drąsiausieji galėjo pastovėti ar net pagulėti ant vinių bei stiklo šukių, perbėgti per rusenančių žarijų takelį.
Vienas iš ryškiausių akcentų – šeštadienio vakarą vykęs Ievos Zasimauskaitės pasirodymas. Dainininkė spinduliavo pozityvu, juo užkrėtė ir gausiai susirinkusių klausytojų būrį. Savo garsųjį „Eurovizijai” skirtą kūrinį „When We’re Old” atlikti ji pasivietė pagalbininkę iš publikos – keturmetę mergaitę Atarę, kuri yra didelė Ievos gerbėja ir kūrinį moka atmintinai. Tą patį vakarą buvo galima pasiklausyti ir Monikos Juškevičiūtės su grupe „Nika Ganga Goes Jazzy“.
Festivalio metu buvo galima ne tik dalyvauti užsiėmimuose, pasiklausyti paskaitų ar koncertų, bet ir gauti asmeninių paslaugų: įvairių masažų, astroliginių, chiromantijos konsultacijų, atlikti auros diagnostiką ir t.t. Prekybininkai prekiauvo knygomis, drabužiais, papuošalais ir aksesuarais, prieskoniais, smilkalais, žvakėmis, kritalais, įvairiomis smulkmenomis. Veikė dvi vegetariško bei veganiško maisto kavinės. Festivalis propaguoja sveiką gyvenseną, todėl jo tertorijoje buvo draudžiama ne tik vartoti alkoholį ar narkotikus, bet netgi rūkyti.
Lankytojus džiugino Lietuvai neįprasta šiluma. Nuo kaitros žmonės gelbėjosi slėpdamiesi festivalį apsupusio miško pavėsyje bei maudydamiesi Merkio upėje – festivalis buvo įsikuręs šios upės kilpoje ir apsuptas iš tiesų įpūdingos gamtos. Sekmadienį buvo ir lietaus, visa laimė, jis buvo tik trumpalaikis.
Festivalis – puiki vieta turiningai praleisti laiką su visa šeima ar draugais, pailsėti nuo intensyvaus gyvenimo ritmo, įgyti naujų patirčių, susipažinti su naujais žmonėmis, nes net ir nepažįstamieji čia greitai tampa draugais. Lūkesčiai iš tiesų įgyvendinti, iš ne vienų lūpo teko girdėti pagyrimus renginiui, kad jis praturtinatis, užpildantis teigiamomis emocijomis ir paliekantis tik gerus prisiminimus. Daugelis apsilankiųsiųjų pirmąjį kartą tampa nuolatiniais renginio lankytojais ir jau dabar laukia kitų metų „Mandalos”.