Paauglės, kuri mirė nuo sepsio per mėnesines, mama planavo renginį, skirtą paminėti jos 21-ąjį gimtadienį.
Neteisingai diagnozavo ligą
Hindley plaukimo klubo narė Jemma pradėjo naudoti tamponus, nes su jais buvo patogiau treniruotis menstruacijų metu.2014 metais, per šeimos atostogas, paauglė pradėjo blogai jaustis, viduriavo ir jai klaidingai buvo diagnozuotas norovirusas.
Staiga pablogėjus jos būklei ji buvo perkelta į Vigano ligoninę, kur gydytojai jos šeimai pasakė, kad ji, greičiausiai, patiria toksinio šoko sindromą – sunkią sepsio formą, kurią sukelia bakterijos, susijusios su tamponų naudojimu.
Ji mirė praėjus savaitei po to, kai buvo perkelta iš Karališkosios Mančesterio vaikų ligoninės į Alder Hey vaikų ligoninę, rašoma manchestereveningnews.co.uk.
Nuo pat jos mirties Jemma mama Diane Roberts skleidžią žinią apie pavojingus ženklus, signalizuojančius apie toksinio šoko sindromą. Praėjusiais metais ji pasirodė „MEN“, norėdama papasakoti savo iniciatyvą, kurios metu visame pasaulyje buvo išdėliojami akmenukai su spalvingu piešiniu ir informacija apie toksinį šoko sindromą ir sepsį.
Skleidžia žinią kitiems
Dabar Diane iš Vigano planuoja pažymėti 21-ąjį dukros gimtadienį, surengdama šeimos renginį Haigh Woodland Park, kad padėtų surinkti pinigų Jungtinės Karalystės sepsio fondui. Renginio metu žmonės kviesti judėti bet kokiu būdu – bėgti, šokinėti, eiti, apsirengę ryškiomis spalvomis arba puošniomis suknelėmis.
„Viena geriausių Jemma draugių priėjo prie manęs ir paklausė, ar galėtume surengti renginį tądien, kai jai būtų suėję 21-eri parke, kuris dukrai buvo ypatingas. Tai toks ypatingas būdas atšvęsti jos gimtadienį, tuo pačiu didinant informuotumą ir aukojant pinigus fondui“, – kalbėjo D. Roberts.
Diane, kuri taip pat turi sūnų, mano, kad per daug žmonių vis dar nežino, kad toksinis šoko sindromas egzistuoja.
„Socialiniuose tinkluose bandau informuoti apie toksinį šoko sindromą ir sepsį, bet galiu padaryti tik tiek. Sakoma, kad tai pasitaiko retai, bet žinau mažiausiai penkias jaunas merginas ar moteris, kurios sirgo šia liga. Žinoma, ne tik merginos, bet ir vyrai gali susirgti toksiniu šoko sindromu, todėl reikia žinoti jo simptomus, nes jie yra labai svarbūs“, – tęsė mama.
NHS išvardija šiuos toksinio šoko sindromo simptomus:
Aukšta temperatūra (karščiavimas) nuo 39 laipsnių temperatūros;
Į gripą panašūs simptomai, tokie kaip galvos skausmas, šaltkrėtis, raumenų skausmai, gerklės skausmas ir kosulys;
Viduriavimas;
Į saulės nudegimą panašus plačiai paplitęs bėrimas akių, lūpų ir liežuvio srityse;
Paraudęs liežuvis;
Galvos svaigimas ar alpimas;
Apsunkintas kvėpavimas;
Mieguistumas;
Kartais ant odos taip pat gali būti žaizda, per kurią bakterijos patenka į jūsų kūną, tačiau žaizdos atsiranda ne visada arba gali atrodyti, kad užkrėtimo nėra.