Kūdikiui buvo diagnozuotas retas akių vėžys, kai jo mama nuotraukoje pastebėjo „keistą“ švytėjimą jo akyse.
Kaltino fotoaparatą
Raideriui Temarantz, kuriam dabar penkeri, buvo diagnozuota retinoblastoma po to, kai jo mama Andrea, nufotografavusi trijų mėnesių kūdikį, nuotraukoje pastebėjo akyje švytinčią dėmę.
Iš pradžių Andrea manė, kad jos telefono fotoaparatas yra sugedęs, ir paprašė savo vyro Joey nupirkti naują, tačiau net ir fotografuojant nauju fotoaparatu, „švytėjimas“ tapo ryškesnis ir ji nusprendė apie tai pasakyti šeimos gydytojui, rašo mirror.co.uk.
Andrea sakė: „Jis vis daugiau laiko nemiegodavo, buvo aktyvesnis, tad aš jį nuolat fotografavau. Kai nuotraukoje pastebėjau baltą švytėjimą, apie tai daug nemąsčiau – galvojau, kad telefonas prastai fotografuoja. Tada paprašiau vyro, kad jis man nupirktų tikrą fotoaparatą. Jis man padovanojo Nikoną, tai buvo ankstyva kalėdinė dovana. Išpakavau ir iš karto nufotografavau sūnų. Mano nuostabai, švytėjimas buvo dar ryškesnis“.
Raiderį apžiūrėjo du specialistai ir tėvams pranešė liūdną žinią, kad jis serga vėžiu.
Andrea sakė: „Pravirkau ir paklausiau, ar tai vėžys. Gydytojas pasakė, kad tą pačią dieną nukreips mane pas kitą specialistą. Aš verkdama paskambinau vyrui, pasakiau, jog esu įsitikinusi, kad kūdikiui kažkas labai blogai“.
Diagnozavo retinoblastomą
Raiderį paguldė į Finikso vaikų ligoninę smegenų skenavimui ir tolesniam tyrimui. Būtent tada jam buvo diagnozuota retinoblastoma.
Jei liga pastebima anksti, retinoblastoma, retas vaikų vėžys, dažnai gali būti sėkmingai gydoma.
Laimei, vėžys nebuvo išplitęs, tačiau kadangi Raideris turi Dauno sindromą, dėl chemoterapijos padidėtų leukemijos išsivystymo rizika.
Andrea sakė, kad jai pavyko rasti gydytoją Niujorke, kuris sugebėjo atlikti koncentruotą akies gydymą, vadinamą intraarterine chemoterapija.
Ji pasakojo: „Koncentruotos vėžį naikinančių vaistų dozės patenka tiesiai į pažeistą akies zoną. Vaistai įvedami arterijomis, pro širdį ir patenka tiesiai į akis“.
Raiderio akis patino ir po chemoterapijos neteko blakstienų, tačiau procedūra buvo sėkminga ir dabar jau penkerius metus jis gyvena be vėžio.
Jam vis dar kasmet būtina apsilankyti pas savo gydytoją, kad įsitikintų, jog akys yra švarios ir sveikos.
Andrea sakė: „Retinoblastoma yra labai nenuspėjama, todėl būtina atidžiai sekti. Raideris buvo patikrintas beveik 40 kartų, kad įsitikintume, jog jis jau pasveiko. Jau penkeri metai jis „švarus“, dabar jam reikės tikrintis tik vieną kartą per metus“.
Andrea paragino kitus tėvus atkreipti dėmesį į tai, kas neįprasta jų vaikų nuotraukose.
Ji pridūrė: „Atkreipkite dėmesį į savo ir draugų nuotraukas. Įjunkite blykstę ir, jei matote baltą švytėjimą, pasitikrinkite. Visi vaikai turėtų kreiptis į akių gydytoją iki šešių mėnesių amžiaus, nes tai padėtų išvengti daugelio akių problemų“.