• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar jaudinatės duodami vaikams telefonus? Viena mama nubrėžė aiškias ribas ir sūnui pateikė sąrašą taisyklių, prieš duodama jam telefoną, rašoma dailystar.co.uk.

5

Ar jaudinatės duodami vaikams telefonus? Viena mama nubrėžė aiškias ribas ir sūnui pateikė sąrašą taisyklių, prieš duodama jam telefoną, rašoma dailystar.co.uk.

REKLAMA

Tėvams gali būti sudėtinga nuspręsti, kada vaikams duoti telefonus.

Daugelis jų nerimauja, kad per daug prie ekrano praleisto laiko vaikui gali pakenkti, o kiti jaudinasi dėl internete slypinčių pavojų.

Norėdama išvengti šių baimių, viena mama nusprendė prieš duodama sūnui telefoną nustatyti tam tikras taisykles.

Ką manote apie jos sutartį?

Mel Watts, savo bloge pasivadinusi „The Modern Mumma“, savo sūnui Aydenui sugalvojo 17 punktų kontraktą. Norėdamas naudotis naujuoju savo telefonu, 12-metis turėjo šį kontraktą pasirašyti.

Kad galėtų mėgautis telefono teikiama laisve, vaikas įsipareigojo atsiliepti į visus tėvų skambučius. Jam draudžiama telefonu naudoti miegamajame, rašyti žinute iki 7:30 ryte ir kurti privačias paskyras.

REKLAMA
REKLAMA

Mama taip pat pabrėžė, kad nepriimtina „trolinti“, tyčiotis ir dalintis kitų žmonių nuotraukomis be jų sutikimo.

Štai visa Mel sugalvota sutartis:

1. Jei telefonas bus sulaužytas ar pamestas, tau pačiam savo lėšomis reikės jį pataisyti ar pakeisti. Mes pasirūpinome gera ekrano apsauga ir telefono dėklu.

REKLAMA

2. Visuomet atsakyk į tėvų skambučius. Jei tuo metu negali atsiliepti, parašyk žinutę ir perskambink, kai galėsi. Jei nesusisieksi, imsimės tavęs ieškoti.

3. Mobilūs duomenys – jei juos išnaudoji, daugiau negausi iki kito sąskaitos papildymo. Atsiunčiau programėlę, kurioje gali stebėti, kiek duomenų liko.

4. Miegamajame telefonu naudotis negalima.

5. Abiejuose namuose prieš einant miegoti telefoną reikia atiduoti vienam iš tėvų.

6. Galioja prie ekrano praleisto laiko ribojimas. Žinučių siųsti negalima iki 7:30 ryte – kai kurie žmonės miega, keista, ar ne?

REKLAMA
REKLAMA

7. Laikykis mokykloje galiojančių telefono naudojimo taisyklių ir tvarkos.

8. Nefotografuok ir nefilmuok žmonių, jiems to nežinant. Tai galioja ir nepažįstamiesiems. Ypač jei kas nors prašo jų nefotografuoti.

9. Į socialinius tinklus nekelk nieko, ko nenorėtum kad būtų įkelta apie tave arba apie tavo seses. Arba to, ko nenorėtum rodyti savo močiutei ir mamai.

10. Socialiniuose tinkluose „netrolink“ – jei kažko negali pasakyti žmonėms į akis, to nerašyk – UŽ TAI NEDELSIANT ŠALINAMA IŠ SOCIALINIŲ TINKLŲ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

11. Slaptažodžiai ir paskyrų vardai – visuomet turi būti žinomi tėvams, net jei su tuo nesutinki. Jei pakeiti slaptažodį ir mes jo nežinome – TELEFONAS ATIMAMAS.

12. Jei iš telefono, socialinių tinklų ar elektroninio pašto trinsi ar tyčia slėpsi dalykus, prarasi savo paskyras.

13. Atsimink, ką sakai ar rašai. Ką nors parašius tai gali nuskambėti visai kitaip, nei tai, ką turėjai galvoje.

REKLAMA

14. Tai, ką publikuoji socialiniuose tinkluose, ten lieka amžiams. Tai mato visi.

15. Jei iš tavęs tyčiojamasi, parodyk mums. Nieko neslėpk.

16. Suprask, kad SIM kortelės ir mūsų telefono naudojimas yra didelė privilegija. Tai nėra tavo poreikis ir tai nėra tavo teisė.

17. Bet koks smurtas ar kitos problemos, dėl kurių prarastume pasitikėjimą tavimi sąlygos telefono konfiskavimą.

Norėdama padėti kietiems tėvams tvarkytis su panašiomis situacijomis, Mel dokumento nuotrauka pasidalino internete.

REKLAMA

Nuotrauką ji komentavo taip: „Prieš duodami Aydenui mobilųjį telefoną, surašėme šią sutartį, dėl kurios sutarė visi trys jo tėvai (modernios šeimos būna ir tokios!) ir kurią turėjo pasirašyti VISOS šalys.

Tokiu būdu galėjome nustatyti kelias esmines taisykles, o taip pat galime stebėti, ką jis veikia. Tiesą sakant, ne, nemanau, kad tokio amžiaus vaikams jau reikia duoti telefonus su prieiga prie socialinių tinklų, bet nenorėjau būti ta mama, kuri to neleido.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užaugau su tėvais, kurie man neleido turėti telefono, o dėl to jaučiausi izoliuota ir palikta nuošaly – tai nebuvo geras jausmas.“ Jos iniciatyvos nuotraukai išplitus socialiniuose tinkluose, daugelis mamą gyrė.

Vienas žmogus rašė: „Man labai patinka! Štai puikaus auklėjimo pavyzdys. Dar viena komentatorė pridėjo: „Tai nuostabu! Kaip gražu žiūrėti, kai tėvai imasi atsakomybės!

Dirbu mokytoja vidurinėje mokykloje ir matau, kiek žalos daro mobilieji telefonai... „Trolininimas“ ir patyčios internete, vaikai nemiega ir neruošia pamokų, nes jie visą naktį, visą laiką rašo žinutes ir sėdi telefonuose...

REKLAMA

Vaikai nemoka saugiau naudotis telefonais, nes niekas jiems nėra jiems gerai paaiškinęs, kaip tą daryti, o jų tėvai neprisiima atsakomybės už tokį pavojingą dalyką, pavyzdžiui, tiesiog neatima telefono prieš einant miegoti!

Tai gali labai blogai paveikti jų psichinę sveikatą, o tokias situacijas matyti taip liūdna.

Puikus jūsų ir kitų atsakingų tėvų sprendimas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų