„Kontrolė vykdoma labai griežtai, be atvangos. Šiais metais importuotų ir maisto rinkoje esančių produktų ištyrėme virš dviejų šimtų mėginių. Ir džiugus rodiklis, kad genetiškai modifikuotų organizmų juose neradome“, - laidoje „Žvilgsnis“ sakė V. Jarošienė.
Pasak specialistės, tarnyba dažnai susilaukia skambučių iš vartotojų, klausiančių, ar jų vaikų maistelis bei sojų gaminiai nėra genetiškai modifikuoti.
„Daug metų jau vis tiriame ir vaikų maistelį, ir kitus produktus, juose esančias ES leistinas maisto gamybai naudoti veisles – sojas, kukurūzus. Tiesiog juos stebime, kontroliuojame, žinome tas vietas, kurios gali būti nesaugios", - sakė V. Jarošienė.
VMTV siekia užtikrinti, kad vartotoją prekybos centruose pasiektų tik teisinga informacija paženklintos prekės, kadangi genetiškai modifikuotų produktų žymėjimas reglamentuotas įstatymais dar 2003 m.
„Buvo metas, kai gamintojai neženklindavo savo gaminių, nesistengdavo įspėti pirkėjo. Tačiau šiandieną situacija yra visai kita ir gamintojai suinteresuoti teisingai paženklinti produktus apie juose esamas žaliavas, kadangi nustačius pažeidimus finansiškai nukenčia įmonė“, - pasakojo
V. Jarošienė. Pasak specialistės, nuo 2008-ųjų VMTV uždraudė į rinką tiekti per 400 tonų konditerijos gaminių, ryžių, sojos produktų, maisto papildų iš trečiųjų šalių.
Kadangi vartotojai skeptiškai žiūri į genetiškai modifikuotas prekes, nėra užtikrinti jų poveikiu sveikatai, sudėtimi, prekybos centrai ima atsisakyti genetiškai modifikuotų produktų, laidoje pastebėjo „Maxima“ atstovė spaudai Renata Saulytė.
„„Maxima“ genetiškai modifikuotų produktų atsisakė jau prieš porą metų.Žmonės su baime žiūrėdavo į tuos genetiškai modifikuotus produktus, daugiau klausinėdavo teiraudavosi. Pagal pardavimų duomenis, nors kainų atžvilgiu tie produktai tikrai galėtų būti perkami, žmonės jų tiesiog nesirinko”, - sakė R. Saulytė.