Lietuvos publikai grupės „Gus Gus“ pristatyti nereikia - pasaulinę šlovę pelnę islandai jau ne kartą lankėsi mūsų šalyje. Nuolat sausakimšas sales sukviečiantys atlikėjai nuvilti nežada ir šiemet. Rugpjūčio 14 dieną „Gus Gus“, surengs tikro garso koncertą ir atidarys jau aštuntąjį festivalį „Pure Future“, kurio adresas šiemet – Trakų pilis. Juos apšildys australai Parachute Youth.
Apie įspūdingus pasirodymus, Lietuvą ir „Gus Gus“ specialiai „Laisvalaikiui“ pasakoja grupės senbuvis Biggi Veira (44).
- Rugpjūčio 14 dieną pasirodysite Trakų pilyje. Kuo ketinate nustebinti publiką?
- Nenoriu girtis, bet turiu pasakyti, kad „Gus Gus“ gyvi pasirodymai – kiekvienam šauni patirtis. Mūsų pasirodymai jaudinantys, todėl visiems atėjusiems paliks neišdildomą įspūdį. Nežinantiems, kas yra „Gus Gus“, siūlau internete susirasti bent kelias mūsų dainas, pasiklausyti ir ateiti - pažadu tikrai gerą šou. Tiems, kurie seka mūsų kūrybą ar yra buvę koncertuose, pateiksime ir šiek tiek naujovių: pradžiuginsime naujausiais mūsų kūriniais!
- Tai ne pirmas jūsų apsilankymas Lietuvoje. Ar jums čia patinka? Gal aplankėte žymias vietas?
- Taip, buvome kelis sykius prieš tai. Deja, pamatėme ne tiek jau ir daug. Pasivaikščiojome po Vilnių, surengėme koncertą pačiame centre. Ten labai gražu. Mane sužavėjo kurortas pajūryje. Lietuva - nuostabi šalis, kaip ir jos žmonės. Jie primena islandus, mąsto ir linksminasi panašiai.
- O ar žinote, kad pasirodysite vienoje iš lankytinų Lietuvos vietų, Trakų pilyje?
- Tikrai? Organizatoriai nieko apie tai nesakė, bet dabar dar labiau laukiu pasirodymo, nes tikriausiai tai šauni vieta. Puiku!
- Ar grupę šiltai priima lietuviška publika?
- Lietuviška publika beprotiškai linksma. Mes daug koncertuojame Europoje, ir galiu drąsiai pasakyti, kad žmonės Rytų Europoje patys svetingiausi ir tikrai moka linksmintis. Kiekvienas koncertas Rytų Europoje - tarsi koncertas namie, kai grojame savo pašėlusiems gerbėjams Islandijoje. Visur Rytų Europoje jaučiuosi kaip namie, ir Lietuva - viena iš tų šalių, kuriose jaučiamės geriausiai.
- Publikai dovanojate puikius vakarėlius, kas jums yra geras vakarėlis?
- Kartais norisi tiesiog atsipalaiduoti, bet jei noriu ištrūkti, einu ten, kur nepriekaištingas garsas. Kadangi aš rengiu vakarėlius, žinau, kad geras vakarėlis yra tas, kuriame puiki garso sistema. Geras garsas labai svarbu. Garsi muzika neturi erzinti, garsi muzika turi užvesti. Aukšta kokybė, nepriekaištingas atlikimas ir yra įspūdingo vakarėlio receptas.
- Kaip dažniausiai leidžiate laisvalaikį?
- Muzikai atiduodu labai daug savęs, laisvo laiko mažai lieka. Beveik kiekvieną laisvą minutę praleidžiu su vaikais, artimaisiais. Kai turiu daugiau laiko, su šeima leidžiamės į pėsčiųjų žygius Islandijoje, kvėpuojame grynu oru, grožimės nuostabiais vaizdais.
- Kas yra „Gus Gus“?
- Tai muzika, kuri netelpa į jokius rėmus ir yra nepanaši į tai, kas šiuo metu populiaru. Tai yra nesenstantis, elektroninis populiarusis menas, paveiktas įvairių laikotarpių (9, 8 ir net 7 dešimtmečių muzikos). „Gus Gus“ muziką galima pavadinti ir šokių muzika, vis dėlto ji skirta tiems, kuriems patinka linksmintis, šokti.
- Ką reiškia grupės pavadinimas?
- Tai labai ilga istorija. Pavadinimą sugalvojo vienas iš narių, jau palikusių grupę. Rainerio Vernerio Fasbinderio (Rainer Werner Fasbinder) filme „Baimė valgyti sielą“ („Fear Eats the Soul“) prostitutė gamino patiekalą, vadinamą kuskusu („couscous“). Tik filme ji tarė „Gus Gus“. Jos kuskusas buvo geriausias apylinkėje. Tai tarsi gundantis maistas, būdas prisivilioti ir sugundyti vyrą. Taip tarsi atskleidžiamas keistas ryšys tarp gero maisto ir sekso. Mums savotiškai patiko „gundančio maisto“ idėja ir patiekalo pavadinimas.
- “Gus Gus“ gyvuoja jau daugiau kaip 17 metų. Kaip per tą laiką pasikeitėte?
- Susikūrėme 1995 m. Daug visko įvyko per beveik du dešimtmečius, ne kartą pasikeitė grupės sudėtis. Manau, buvo du svarbiausi pokyčiai, smarkiai pakeitę grupės veidą. Pirmieji 2 mūsų albumai buvo labiau techno-, o atsiradus vokalistei Earth muzika tapo daugiau klubinė, atsirado daugiau hauso, popso ir devintojo dešimtmečio elementų. Mūsų muzika tapo mergaitiškesnė. 2007 metais buvo antrasis lūžis mūsų karjeroje, Earth išėjo iš grupės. Nuo tada savo kūrybą apibūdintume kaip stiprų vyrišką technostilių. Prieš porą metų Earth grįžo, tačiau kol kas didesnių pokyčių neatnešė, būsimas mūsų albumas taip pat bus su technomuzikos prieskoniu.
- Grupei daug sunkumų teko įveikti, vis dėlto jūsų diskografija įspūdinga. Kuris albumas pačiam labiausiai patinka?
- Visuomet naujausias albumas būna mėgstamiausias. Kiekvienas tarsi įamžina mūsų progresą. Nors visi mūsų darbai labai skirtingi, su kiekvienu albumu vis labiau tobulėjame. Dažnai atrodo, kad naujausi kūriniai – geriausi iš mūsų darbų ir kiekvienas geresnis už ankstesnį. Šiuo metu mano mėgstamiausi albumai – „Arabų žirgas“ („Arabian Horse“) ir „Amžinai“ („Forever“). Kol kas šie albumai geriausi.
- „Gus Gus“ yra skirtingų balsų, muzikos stilių, vizijų ir idėjų lydinys. Kokio prieskonio tai suteikia jūsų grupei?
Žinote, kai daug vizijų ir idėjų, kyla daug konfliktų, tačiau kol kas mums pavyksta rasti geriausius sprendimus. Manau, todėl, kad įvairių balsų ir vizijų lydinys suteikia grupei dinamikos ir įvairovės. Galime atlikti daug skirtingo stiliaus kūrinių. Kai kurie balsai puikiai tinka technostiliaus dainoms, kai kurie, pavyzdžiui, Earth, puikūs soulo muzikos atlikėjai, o kai kurie suteikia savito prieskonio unikaliu balso tembru.
- Kuo ateityje žadate pradžiuginti gerbėjus? Ar dar grįšite į Lietuvą?
- 2014 metais turėtų pasirodyti naujausias mūsų albumas. Surengsime jo pristatymo turą. „Arabų žirgas“ mūsų gerbėjams Lietuvoje patiko, tikimės, kad patiks ir naujasis albumas, nes ir kitąmet ketiname čia grįžti su nauja programa.
Eimantė JURŠĖNAITĖ