• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas Euromaidano dalyvių – lvovietis Ivanas Bubenčikas prisiėmė atsakomybę dėl dviejų spec. padalinio „Berkut“ pareigūnų sušaudymo 2014 vasario 20. Apie tai jis papasakojo interviu leidiniui „Bird in Flight“, bei dokumentiniame filme „Бранці“ (liet. Belaisviai).

19

Vienas Euromaidano dalyvių – lvovietis Ivanas Bubenčikas prisiėmė atsakomybę dėl dviejų spec. padalinio „Berkut“ pareigūnų sušaudymo 2014 vasario 20. Apie tai jis papasakojo interviu leidiniui „Bird in Flight“, bei dokumentiniame filme „Бранці“ (liet. Belaisviai).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, po gaisro Profsąjungų rūmuose daugelio „maidaniečių“ prieglobsčiu tapo Konservatorija. Vasario 20-osios rytą „kažkoks jaunuolis“ atvežė ten „teniso raketės dėkle“ Kalašnikovo automatą ir 75 kulkas. Kai prie naktį sugriautų barikadų likučių prisiartino milicija Ivanas atidengė ugnį.

REKLAMA

„Šaudžiau aš iš paties tolimiausio nuo Maidano lango už kolonų, trečiajame aukšte. Iš ten aiškiai buvo matyti milicininkai su skydais, apie du šimtus žmonių. Iš ten pajudėjo šturmo grupės su pompiniais šautuvais. Šaudžiau į barikadas be skrupulų, įžūliai. Aš rinkausi tuos, kurie vadovavo. Negalėjau girdėti, tačiau mačiau gestus. Atstumas nedidelis, todėl dviem vadams prireikė tik dviejų šūvių. Aš juos nužudžiau į pakaušį, ir tai teisybė. Taip išėjo, kad jie stovėjo nugara į mane. Aš neturėjau galimybių laukti, kol jie pasisuks“, – prisipažino I. Bubenčikas, pavadinęs tai „Dievo valia“.

REKLAMA
REKLAMA

Vėliau, anot aktyvisto pasakojimo, jis išėjo iš Konservatorijos ir pasileido prie barikadų.

„Kitų man nereikėjo žudyti, tik sužeidžiau į kojas. Šaudžiau, sudarydamas įspūdį, tarytum pas mus dvidešimt-keturiasdešimt automatų. Prašiau vyrukų, kad jie man padarytų mažas skyles skyduose. Jie verkė iš džiaugsmo. Jie suvokė, kad be ginklo mes neišstovėsim. Vėliau šoviniai baigėsi. Tačiau radijas „iš lūpų į lūpas“ jau suveikė, ir milicija pakriko. Viską metė. Vienas per kitą pradėjo lipti, kaip žiurkės,“ – pasakojo kol kas kitų šaltinių nepatvirtintus šokiruojančius prisiminimus Maidano dalyvis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyras prisimena ir sunkų momentą, kai jis tikėjosi pakreipti įvykių eigą kita linkme, tačiau „mane pavedė žadėję atvežti daugiau šovinių“.

„Tai buvo sunkus momentas, nes aš suvokiau, kad galėjau sustabdyti vyrukų sušaudymą. Kai kurie asmenys Maidane – nesakysiu kurie, tačiau žmonės turintys statusą – žadėjo man, kad bus šovinių. Aš tikėjau, bėgiojau iš vienos vietos į kitą. Sako, kad Maidane buvo daug ginklų. Tačiau tai neteisybė. Kitaip niekas neleistų sušaudyti mūsų vyrų“, – pasakojo I. Bubenčikas, pridūręs, kad tarp žuvusiųjų buvo du žmonės iš jo „šimtinės“.

REKLAMA

Jis iki šiol „berkutininkus“ ir jų vadus vadina nusikaltėliais, nors, kovodamas Antiteroristinės operacijos Donbase fronte, jis sutiko daugelį iš jų kovoje petys į petį prieš „savanorius“ ir Rusijos karius. Anot „gordon.ua“, Maidane vasario 20-ąją nuo šautinių žaizdų mirė „Berkut“ pareigūnai Vladimiras Zubokas ir Nikolajus Simisiukas. Taip pat žuvo patrulis inspektorius Sergejus Michailovičius.

REKLAMA

Tądien žuvo 48 protestų akcijos dalyviai. Byla prieš „Berkut“ pareigūnus vis dar tęsiasi Kijevo teisme.

Straipsnis leidinyje „Bird in flight“ pavadinimu „Ivanas Bubenčikas: Aš nušoviau juos į pakaušį, tai yra teisybė“, kurio pirmasis sakinys prasideda sakiniu „pirmieji 2014 vasario 20, protestų dalyvių sušaudymo Instituckaja gatvėje dieną, pirmieji nužudyti buvo ne Maidano aktyvistai, o „Berkut“ kariai“, susilaukė audringos reakcijos Ukrainos socialiniuose tinkluose dėl pateikiamos informacijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tituškoms“ buvo išduoti kalašnikovai

Ukrainos prokuratūra paskelbė, kad tą pačią vasario 20-ąją „tituškoms“ buvo išdalinti 408 automatai iš VRM sandėlių ir apie 90 tūkst. šovinių, rašoma censor.net.ua.

„Viena iš gėdingiausių priešpriešos su aktyvistai puslapių yra „tituškų įtraukimas“. Daugelį nusikaltimų įvykdė būtent „tituškos“. Iš pradžių buvo sudarytas įspūdis, kad valdžia tariamai neturi nieko bendra su šiais asmenimis. Tariamai jų dalyvavimas – asmeninė arba kažkokių nežinomų asmenų iniciatyva. Tačiau yra nustatyta, kad šiuos veiksmus koordinavo teisėsaugos institucijų vadovybė“, – pareiškė Ukrainos prokuratūros Sergejus Gorbatiukas.

REKLAMA

Jis taip pat pažymėjo, kad jau nuo vasario 18-osios buvo atvirai pasitelkiamos „tituškų“ pajėgos, siekiant užgniaužti protestų akciją. „Jie vykdė nusikaltimus, nuo masinio žmonių žalojimo iki žmogžudysčių. Jau vasario 20-ąją valdžia nusprendė „tituškas“ ginkluoti šaunamaisiais ginklais, išdavė 408 automatus iš VRM sandėlių ir apie 90 tūkst. šovinių. Galima tik įsivaizduoti, kas buvo tų asmenų galvose, kurie priėmė tokį sprendimą“, – pridūrė S. Gorbatiukas.

Be to jis papasakojo, kad „tituškų“ byloje jau yra pateikta daugiau nei 30 kaltinimų, 8 asmenų bylos – perduotos į teismą. „Teismai jau priėmė sprendimą 2 žmonių atžvilgiu, 1 asmuo gavo realią laisvės atėmimo bausmę“, – pareiškė prokuratūros atstovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų