Nieko nuostabaus, kad 36 proc. vadovų pirmenybę teikė tamsiai mėlynai spalvai, o 26 proc. juodai. Ar tai reiškia, kad moterys vadovės turi sekti vyrų pėdomis ir rinktis tik tamsias spalvas?
Tinklaraštininkės Marion Green, rašančios mados temomis, įsitikinimu, vis dar vyrauja požiūris, esą moterys darbe turi užsitarnauti teisę dėvėti ryškių spalvų drabužius. Dėl šios priežasties tik aukštą postą užimanti moteris gali drąsiai rinktis ryškų kostiumėlį. „Cotton USA“ atliktas tyrimas atskleidė paradoksalius skaičius. Rožinius marškinius dėvintys vyrai per metus uždirba vidutiniškai 1,6 tūkst. JAV dolerių daugiau nei kuklesni kolegos. Be to, šie žmonės labiau pasitiki savo jėgomis, sulaukia daugiau komplimentų iš vadovų ir kolegių. Kitaip tariant, vyrams nereikia užsitarnauti teisės dėvėti rožinės spalvos drabužius.
1970 metais buvo atliktas tyrimas ir įrodyta, kad kai kurie rožiniai atspalviai turi raminamų savybių bei mažina agresiją. Rožinėje kameroje įkalinti asmenys elgėsi ramiau nei jų likimo broliai. Rožinė spalva padeda sulėtinti kvėpavimą bei širdies plakimą ir suteikia pasitikėjimo. Šios savybės itin praverčia patiriant stresą. Naujausių apklausų duomenimis, kolegos palankiau vertina tas moteris, kurios vietoj kelnių dėvi sijonus. Anot respondentų, tokios moterys atrodo patikimesnės, lankstesnės ir turėtų daugiau uždirbti.