Esą jei ši reforma neįvyks, po mažiau nei dešimtmečio šalies biudžeto deficitas sieks 5 milijardus eurų.
Vis tik prancūzų tai netenkina – šalies vadovą palaiko vos trečdalis gyventojų, o reformai besipriešinantys žmonės ir vėl išėjo į gatves, reikalaudami ne tik atšaukti reformą, bet ir Macroną atsistatydinti.
Įniršis, įniršis ir dar kartą įniršis – štai ką simbolizuoja milžiniška ugnis, kuria prancūzai užtvėrė kelius. Tačiau net laužai ir riaušės, kurios šalyje vilnija, neįtikino Prancūzijos prezidento atšaukti pensijų reformos, kurią jis, pasinaudodamas specialia Konstitucine teise, be balsavimo Nacionalinėje Asamblėjoje prastūmė praėjusią savaitę ir taip padidino pensinį amžių nuo 62-ių iki 64-erių metų.
O Macronas pagaliau nutraukė tylą ir pareiškė savo pozicijos nekeisiantis.
„Nėra šimto sprendimų pensijų sistemos reformai. Tai neįmanoma. Ir kuo ilgiau lauksime, tuo labiau augs biudžeto deficitas“, – teigia E. Macronas.
„Žinote, vienintelis dalykas, kuris būtų nuraminęs žmones, buvo balsavimas Nacionalinėje Asamblėjoje“, – sako Emmanuelio Macrono priešininkė Marine Le Pen.
Dienraštis „Politico“ skaičiuoja, kad be pensijų reformos šalies biudžete 2030-aisiais metais atsirastų 5 milijardų eurų deficitas, o tai smarkiai sumažintų Prancūzijos ekonomikos konkurencingumą Europos Sąjungoje.
Vis tik prancūzų toks argumentas neįtikina – ir protestuodami jie ragina Macroną atsistatydinti. Šalyje jį palaiko vos trečdalis žmonių, kaip ir pačią reformą. Visi jos šalininkai – pensininkai arba vyresni darbuotojai, kuriems ši reforma tik atneš naudos, mat Macronas žada bent 600-ais eurų didesnę pensiją per metus.
„Tarp trumpalaikių apklausų ir bendro šalies intereso renkuosi visuotinį interesą. Jei šiandien turėsiu ištverti nepopuliarumą, taip ir padarysiu“, – tikina E. Macronas.
Macronas taip pat ragina stabdyti riaušes ir smurtą, draskantį Prancūzijos gatves. Tačiau prancūzai prie jų jau priprato – kol viskas lauke pleška, žmonės tiesiog vakarieniauja restorane. Ir sustoti nežada.
„Rytoj mes vėl būsime gatvėse, priešinsimės pensijų reformai ir reikalausime jos atšaukimo“, – sako profsąjungos narė Camille Kleinpeter.
Macronas interviu taip pat pareiškė, kad pasitiki ir šalies premjere, kurios Vyriausybė vos atlaikė balsavimą dėl pasitikėjimo. O štai visuomenės palaikymą ji jau prarado – ją, kaip ir Macroną, šiuo metu palaiko vos trečdalis gyventojų.