Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune, birželio 8 d., penktadienį, 16 val. įvyks tarptautinės parodos "Septyni žodžiai" atidarymas.
Jo metu japonų menininkų grupė ruošia šokio performansą. Tai bus improvizuotas spektaklis, kuris priklausys nuo susiklostysiančios minties bei erdvės. Beje, viena iš šokėjų yra akla, sakoma pranešime spaudai.
Parodos tema pasirinkta siekiant paskatinti įvairių tautų, kultūrų ir pasaulėžiūrų menininkus pamąstyti apie esmines, galimai bendras, o gal net labai skirtingai suprantamas ir vertinamas „tiesas“. Kiekvienas menininkas pasirinko skirtingas savo idėjų plastines bei technines išraiškos priemones ir būdus.
Parodos metu vyks aktyvus kūrybinis tarpusavio bendradarbiavimas - tai svarbi parodos koncepcijos dalis, bendromis pastangomis rasti kompromisus ar kaip tik išryškinti skirtumus. Visi kviestieji menininkai ypatingai vertina šią
improvizacijos galimybę ir nusiteikę tam tikrai rizikai.
Paroda „Septyni žodžiai“ tai galimybė glaustai išsakyti savo idėją, požiūrį, mintis, jausmus - būdas siekti ryšio su kitais žmonėmis, draugais, kultūromis. Net ir tie patys žodžiai - lietuviškai, vokiškai, švediškai, japoniškai ne tik skamba skirtingai, bet dažnai turi ir skirtingas gilumines ar simbolines prasmes. Šioje parodoje žodis išreiškiamas per rašmenis, vizualines priemones, kūno judesius.
„Septyniais žodžiais jau galima papasakoti istoriją. Septyniais dienų žingsniais per savaitę galima skaičiuoti laiką. Septyniais atodūsiais išmatuoti gyvenimą“ – teigia vienas parodos dalyvių Saulius Valius.
Parodos dalyviai: Michael Bause, Christian Bilger, Michael Zeuch iš Vokietijos. Björn Bredström, Christina Lindeberg, Anna Matson iš Švedijos. Japonų menininkai Taeko Mori, Akihito Okunaka su šokėjų grupe Takako Matsuda, Eiko Matsuda, Mana Hasimoto bei lietuviai Redas Diržys, Rūta Katiliūtė, Diana Radavičiūtė ir Saulius Valius.