„Iš valdančiųjų pusės tikėjausi daug daugiau iniciatyvos įtraukiant mus į viską, konsultuojantis ir diskutuojant su mumis. Buvo šaltas karas. Taip niekas gal tiesiogiai nespaudė, bet šaltą karą jautėme visą laiką. Netgi esu sulaukusi premjero, kuris man grasino, kad vykdau antivyriausybinę veiklą, skambučio“, – laidoje „Aktualioji valanda“ kalbėjo M. Dargužaitė.
Anot jos, tokio skambučio iš premjero ji sulaukė po pasisakymo vienoje jaunimo organizacijoje: „Pasakiau, jog reikia, kad kuo daugiau jaunimo įsitrauktų į valstybinį sektorių, nes jis neefektyviai dirba. Po mano šio pasisakymo kažkas perdavė net pačiam premjerui, ir jis rado laiko man paskambinti ir pagrasinti. Man, kaip profesionalei, kai 100 proc. aukoju darbui nuolat jausti, kai tave visą laiką stebi ir žiūri, prie ko prisikabinti, nėra normalu.“
Premjeras yra sakęs, kad M. Dargužaitei niekas jokio politinio spaudimo nedarė.
Nesijautė laukiama
M. Dargužaitės teigimu, jos atsistatydinimo nereikėtų laikyti nomenklatūros pergale, nes jos dvejų metų vadovavimas turėjo palikti įspaudą. „Manau, kad daug daugiau žmonių bent jau susimąstė apie kai kurias problemas ir gal tokių klaidų nebekartos.“
M. Dargužaitė, 17 metų gyvenusi užsienyje ir vėliau grįžusi buvusio ūkio ministro Rimanto Žyliaus kvietimu, sako, kad jos atsistatydinimas nėra ženklas emigrantams negrįžti į Lietuvos valstybinį sektorių. „Čia yra labai gera pamoka tiems, kurie yra Lietuvoje, kaip priimti iš užsienio grįžusius. Aš tikrai noriu paskatinti visus padaryti tą patį, sugrįžti nors trumpam laikui ir išbandyti iš vidaus, kaip viskas veikia čia. Galima labai daug ko pasimokyti, ką galima Lietuvoje padaryti.“
Ji sako tikinti, kad jos atsistatydinimas atitinkamiems žmonėms bus pamoka. „Aš tikrai nesijaučiau laukiama. Nenoriu sakyti laukiama, niekas neturi laukti, bet kad normaliai būčiau priimta, įvertinta taip, kaip būčiau priimta ir įvertinta užsienyje. Lietuvoje man tikrai to trūko.“
Galės rinktis darbą
M. Dargužaitė neatskleidė, ar ji išvyks iš Lietuvos. Pasak jos, šiuo metu ji gali rinktis, kur toliau dirbti, tobulėti ir išnaudoti savo potencialą. „Geriausia situacija – pasiekti tokį karjeros lygį, kur nebėra skirtumo, kur tu gyveni, ir kur tau pačiam yra pasirinkimas, ką tu nori daryti. Aš jaučiuosi labai laiminga, kad esu tokioje situacijoje.“
M.Dargužaitė „Investuok Lietuvoje“ direktore tapo 2012 metas, prieš tai patarinėjusi R. Žyliui. Iki tol ji dirbo viceprezidente JAV investicijų banke „Goldman Sachs“