Itin daug publikos komplimentų sulaukęs geriausio metų atlikėjo Donato Montvydo šou, pasak choreografų Veronikos Brasaitės ir Alberto Lagunovičiaus, gimė dar vasarą, o intensyvios jo repeticijos prasidėjo gruodį. „Sąmoningai stengėmės vengti pasaulinių pavyzdžių, siekėme sukurti kuo originalesnį pastatymą. Rėmėmės ir paties Donato režisūriniais sprendimais“, - pasakoja V.Brasaitė.
Pasak jos, su D.Montvydu ir „Pinup Girls“ merginomis sostinėje naktimis dirbo dešimt geriausių skirtingos specializacijos šokėjų, atidavusių visas jėgas. „Mes – ambicingi ir jauni pasistengėme stipriai pakelti kartelę, nes norėjome parodyti vyresniems choreografams, kad šokėjai scenoje nėra vien tik dekoracija, - sako V.Brasaitė. – Esame labai patenkinti M.A.M.A. organizatorių darbu. Juokavome, kad pirmą kartą Lietuvoje jie šokėjams parūpino ne tik patogius kostiumus, bet ir vienodus batus. Jautėmės kaip Vakaruose.“
18 profesionalių šokėjų, trenerių, vadovaujamų pripažinto choreografo Marijano Staniulionio visą gruodį naktimis repetavo Džordanos Butkutės numerį. „Vienaip jis atrodė be solistės, kitaip – jau prisijungus Džordanai. Turėjome ją iškelti, išskirti, karūnuoti. Todėl trečdalį šokio keitėme kone renginio dieną, - neslepia M.Staniulionis. – Su Dž.Butkute buvo labai gera dirbti, ji į viską reagavo pozityviai, darė, ką reikėjo ir nepateikinėjo nereikalingų klausimų. Tai - tikro artisto ženklas.“
M.A.M.A.2012 scenoje pasirodė daugiau nei 150 žmonių. Renginio stilistė Olga Filatova-Kontrimienė suskaičiavo, kad specialiai šiai ceremonijai buvo nupirkta 50 porų batų, pasiūti 63 išskirtiniai sceniniai kostiumai. Jais pasirūpino dizainerė Aina Zinčiukaitė. Daugiausiai dėmesio buvo skirta Džordanos ir D.Montvydo bei jų šokėjų vizualizacijai. Daugiausia audinio - net 60 metrų prireikė Ievos Narkutės suknelei, kuri privertė aiktelėti visą „Žalgirio“ areną.
Organizatoriai pasirūpino ne vien dalyvių išvaizda - užkulisiuose repeticijų ir renginio dienomis veikė kavos ir sušių baras, kuriame visi galėjo pasivaišinti nemokamai. Per dvi dienas „Sushi Express“ meistrai čia pagamino 600 porcijų sušių, o „Vero Cafe“ baristos - 2,5 tūkst. puodelių kokybiškos kavos.
“Tikrai viskas patiko, - tvirtina Metų proveržiu ir geriausiu alternatyvios muzikos atlikėju pripažintas Markas Palubenka. – Man ypač reikšminga, kad galėjau pasirodyti populiariosios muzikos scenoje. Mielai tai pakartočiau.” Atslūgus Kauno “Žalgirio” arenos euforijai, M.Palubenkos laukė šiltas pasveikinimas namuose. “Mano šeima santūri. Nebuvo šampano, ikrų, balionų, pasveikino paprastai ir jaukiai”, - pasakoja jis.
Linas Adomaitis, taip pat prentendavęs į dvi M.A.M.A.2012 nominacijas, šį kartą namo grįžo be prizo, tačiau nuoširdžiai pasidžiaugė už brolį Mario Basanovą, pripažintą geriausiu elektroninės muzikos atlikėju ir geriausią metų hip-hop atlikėją Pushą, su kuriuo iškilmių scenoje atliko dainą „Ji mano“.
„M.A.M.A.2012 - aukščiausia klasė! Organizatorių darbas visiškai atitiko stiprių tarptautinių festivalių lygį: atvyksti, tave pasitinka, palydi, viskuo aprūpina, laikosi repeticijų grafiko, sudaro visas sąlygas kuo geriau pasirodyti. Ir salėje tvyrojo labai geros emocijos, vedėjai Rolandas ir Jonas tikrai pasiteisino, jie šiuolaikiškai valdė situaciją tiek eteryje, tiek reklamų metu”, - teigė L.Adomaitis.
„TNS LT“ duomenimis, TV3 eteryje muzikos apdovanojimų M.A.M.A.2012 transliaciją rinkosi net 20,4 proc. TV žiūrovų, o artimiausią konkurentą – vos 16,7 proc. Atotrūkis 15–49 metų amžiaus auditorijoje dar ryškesnis: TV3 rinkosi 28,8 proc., artimiausią konkurentą – 19,2 proc. TV žiūrovų.