• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specializuotoje lytinės sveikatos priežiūros klinikoje „Asmeda“ konsultuojantis gydytojas Mamertas Kukčikaitis perspėja, kad planuojančios pastoti ar jau besilaukiančios moterys turėtų atlikti tyrimus dėl lytiniu keliu plintančių ligų (LPL).

REKLAMA
REKLAMA

Statistika gąsdinanti, nes sergančios LPL neretai nepastoja, o pastojusios 1-2 moterys iš dešimties patiria savaiminį nėštumo nutrūkimą būtent dėl šios priežasties.

REKLAMA

„10 procentų nėra didelis procentas, tačiau tie skaičiai tampa per daug skaudūs, kai kalbame apie mažo žmogaus – dar negimusio kūdikio – gyvybę. Persileidimas – visiška užsimezgusios gyvybės netektis, tačiau tai ne vienintelė laiku neaptiktos lytiniu būdu plintančios ligos pasekmė“, - dėl nepakankamo rūpinimosi savimi apgailestauja gydytojas ginekologas-akušeris Mamertas Kukčikaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot M. Kukčikaičio, ar nėra užsikrėtusi jokia lytiniu keliu plintančia liga gali nesitikrinti tik idealiai sveika būsimoji mama. Tai yra, jei ji per pastaruosius dvejus metus nekeitė partnerio, jei yra visiškai tikra, kad partneris taip pat neturėjo kitų santykių, jeigu partneriai yra vienas kitam pirmieji ir vieninteliai. Be to, norint jaustis ramiau, besilaukiančios moters ligos istorijoje neturėtų būti besikartojančių makšties, gimdos kaklelio uždegimų, atsirandančių pienligės epizodų ir taip toliau.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytojo įsitikinimu, sveiko vaiko gimimas yra ne atsitiktinė sėkmė, o rimta užduotis dviems suaugusiems žmonėms – būsimiems tėvams. Nėštumo planavimas – fizinis, psichologinis pasiruošimas, konsultacijos su gydytoju – būtina šios atsakomybės sudedamoji dalis.

Dažniau nevaisingumas ar savaiminiai persileidimai pasitaiko sergant chlamidioze ir/ar gonorėja. Ne visais atvejais ligos gydomos - pavyzdžiui, nustačius tokias infekcijas kaip mikoplazmas, ureaplazmas, trichomonas ar gardnerelas, kiekvienas atvejis vertinamas individualiai, sprendžiama, ar gydyti nėštumo metu, ar apsiriboti griežtesniu nėščiosios stebėjimu, siekiant laiku pastebėti šių ligų paūmėjimą. Ligai paūmėjus, skiriamas gydymas, atsižvelgus į nėštumo trukmę, siekiant vaistais nepakenkti vaisiaus sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų