Triuškinančią pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono pusfinalyje iškovojo ir antrasis favoritas - Vilniaus „Lietuvos rytas“. Be Renaldo Seibučio ir Mindaugo Katelyno rungtyniavę vilniečiai 89:61 (27:19, 20:12, 24:15, 18:15) sutriuškino Ramūno Butauto vadovaujamą Rygos VEF ekipą ir sekmadienį finale susikaus su Kauno „Žalgiriu“.

Vilniaus klubas gerokai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir Vilmanto Dilio bei Jono Valančiūno tikslių atakų dėka netruko pabėgti į priekį - 8:2. Nors Antano Kavaliausko vediniems svečiams buvo pavykę priartėti (7:10), vilniečiai laimėjo dar vieną atkarpą 8:0 ir padidino pranašumą iki dviženklio - 18:7. Ketvirčio pabaigoje Aleksandras Džikičius leido pasireikšti jauniems savo ekipos žaidėjams, tačiau skirtumas vis tiek išliko gana solidus - 27:19.

Pirmojo kėlinio pabaiga nesėkmingai susiklostė rezultatyviausiam VEF komandos krepšininkui Donatui Zavackui, kuriam po susidūrimo su varžovu buvo prakista galva. Puolėjas, lydimas komandos gydytojų, iškart patraukė į persirengimo kambarį ir į aikštelę daugiau nebegrįžo.

Likę be savo lyderio Rygos krepšininkai antrąjį ketvirtį pradėjo pralaimėdami atkarpą 2:7 ir vėl leido „Lietuvos rytui“ atitrūkti - 34:21. Negana to, po Dovydo Rediko tolimo metimo sužaidus keturias minutes skirtumas jau pasiekė septyniolikos taškų ribą - 41:24. Panaši situacija išliko iki pat didžiosios pertraukos, todėl ir skirtumas beveik nepakito - 47:31.

Trečiasis kėlinys beveik niekuo nesiskyrė nuo antrojo. Vilniaus komanda išlaikė solidžią persvarą, kurią VEF komandai tik kartkartėmis pavykdavo šiek tiek aptirpdyti. Likus žaisti keturias minutes Predragas Samardžiskis dvitaškiu padidino „Lietuvos ryto“ atotrūkį iki dvidešimties taškų ribos (60:40), o V.Dilys ir Paulius Dambrauskas paskutinę ketvirčio minutę prie vilniečių persvaros pridėjo dar penkis taškus - 71:46.

Paskutinis kėlinys, kaip ir prieš tai vykusiose rungtynėse, tebuvo formalumas. Įpusėjus kėliniui „Lietuvos ryto“ persvara pasiekė trisdešimties taškų ribą (80:50), o per likusį laiką skirtumas tik minimaliai sumažėjo - 89:61.

D.Zavackas per 5 minutes surinko 7 (dvitaškiai 1/2, baudos 4/4) taškus, atkovojo kamuolį, sykį suklydo, išprovokavo 2 varžovų pražangas bei kartą prasižengė.

Kitas VEF ekipos lietuvis - Antanas Kavaliauskas - per 21 minutę pelnė 10 (dvitaškiai 4/9, baudos 2/3) taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, išprovokavo 3 varžovų pražangas bei 3 sykius pažeidė taisykles.

„Lietuvos rytas“: D.Redikas 16 (dvitaškiai 4/5, tritaškiai 2/2), L.Robertsas 14 (tritaškiai 2/2), P.Samardžiskis 12, P.dambrauskas 9, T.Rice'as, A.Rašičius ir V.Dilys - po 8.

VEF: K.Berzinis 11, A.Kavaliauskas 10 (7 atk. kam.), S.Vene 8 (5 atk. kam.), D.Zavackas ir M.Bailey - po 7.

TAIP PAT SKAITYKITE:

„Žalgiris“ BBL pusfinalį pradėjo pasismagindamas pusšimčio taškų persvara

M. Kalnietis: tegul R. Butautas nesupyksta, bet finale norėtume susitikti su „Lietuvos rytu"

R. Butautas: neigiamos įtakos turėjo tai, kad dvi savaites nežaidėme jokių rimtų rungtynių

J. Valančiūnas: laikas atsirevanšuoti „Žalgiriui“

A. Kavaliauskas: kvietimas į rinktinę – malonumas