JAV prarado ekonomikos milžinės statusą. Tuo tikri ne tik finansų ekspertai, bet ir patys amerikiečiai. Tuo tarpu finansų krizė pasiglemžia vis naujas aukas, nuostoliai jau siekia trilijoną dolerių.
JAV valdžia užvakar uždarė „Washington Mutual“, trečią didžiausią pagal turtą JAV banką. Tą pačią dieną finansų kompanija „JPMorgan Chase“ susitarė įsigyti didžiąją jo verslo dalį už 1,9 mlrd. JAV dolerių. „Washington Mutual“ bankrotas, kurį paskatino masinė indėlių išėmimo banga ir po to sekęs reitingo sumažinimas, - tai didžiausias bankrotas JAV bankų sistemos istorijoje.
Krizė JAV finansų rinkose sužlugdė amerikiečių pasitikėjimą šalies ekonomikos stiprybe. Tik 9 proc. jų mano, kad ekonominė šalies situacija šiuo metu yra „gera arba puiki“. Tai yra pirmasis kartas nuo 1992 m., kai ekonomiką optimistiškai vertina mažiau nei 10 proc. amerikiečių. Tik 14 proc. apklaustųjų tiki, kad Ameriką juda „teisinga kryptimi“. Tokio mažo pritarimo nebūta nuo 1973-iųjų.
Tuo tarpu JAV federalinių tyrimų biuras (FTB) pradėjo tyrimą, ar finansų sektoriaus kracho nepradėjo didžiosiose bendrovėse dirbę apsukrūs sukčiai. FTB akiratyje - 26 tokios įmonės.
Tačiau valdžia nesutaria, kaip išsivaduoti iš pragaištingos padėties. Iždo departamentas nori gauti neribotų įgaliojimų supirkti blogas paskolas, dėl kurių ir kilo sąmyšis finansų sektoriuje. Tačiau Kongreso nariai tokius atmeta dėl galimos naudos.
Pasak JAV prezidento, Jungtinėse Valstijose „rinka dabar funkcionuoja nenormaliai“. Džordžas W.Bušas pareiškė, kad Kongresui nepriėmus skubių priemonių, JAV bankai vienas po kito užsidarys, akcijų rinka žlugs, milijonai amerikiečių praras darbą, o buvusi pasaulio finansų milžinė ilgam atsidurs ekonominėje duobėje.