Kovojame su nuovargiu
Turint mažesnes energijos atsargas, organizmui tampa sunkiau susidoroti su virusais, įskaitant labai skausmingą ir daug nepatogumų sukeliančią lūpų pūslelinę. Geras ir kokybiškas poilsis gali žymiai sumažinti tikimybę susirgti šia nemalonia infekcija.
Šalta ir sausas oras
Vėstantys orai padidina riziką sirgti lūpų pūsleline. Sausas oras patalpose ir lauke gali labai išsausinti lūpas, dėl to jos tampa pažeidžiamos vėjo ir saulės spindulių Rūpinkitės savo lūpomis – drėkinkite jas natūraliu balzamu, tepkite kremu nuo saulės, ir gerkite daug skysčių.
Jeigu pastebite pirmuosius pūslelinės požymius: skausmą viename taške, arba jau plintantį skausmą, karščiavimą, galvos skausmą – nedelsdami stabdykite viruso dauginimąsi. Pasitarę su gydytoju ar vaistininku, naudokite specialų tepalą, tabletes, taip pat toliau saugokite lūpas nuo žalingų veiksnių ir stenkitės daugiau ilsėtis.
Hormoniniai pokyčiai
Hormonų kaita gali atsirasti natūralaus menstruacinio ciklo metu arba laukiantis kūdikio. Atkreipkite dėmesį į savo menstruacinį ciklą – pūslelinė dažniausiai „užpuola“ prieš pat mėnesines arba jų metu, tad šiuo laikotarpiu reikėtų daugiau ilsėtis, atlikti atsipalaidavimo pratimus, nueiti masažo ir kokybiškai išsimiegoti.
Nusilpusi imuninė sistema
Imuninė sistema gali nusilpti dėl daugelio priežasčių, pavyzdžiui, streso, vitaminų stokos, autoimuninių ligų, tad patariama ne tik daugiau ilsėtis ir nuolat stiprinti organizmą, bet ir kruopščiai plauti rankas.
Imuninę sistemą taip pat silpnina rūkymas, alkoholio vartojimas, maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug cukraus, valgymas. Norint sustiprinti imuninę sistemą, patariama valgyti maisto produktus, kuriuose gausu vitaminų A, C ir E, pavyzdžiui, pomidorus, bulves, citrusinius vaisius, kukurūzus, sojų pupeles, žuvų taukus, sviestą, kiaušinius.