Bendrovė "LUKoil-Kaliningradmorneft" pradeda montuoti Baltijos jūroje ledams atsparią platformą “D-6”. Kaip pranešė BNS "LUKoil-Kaliningradmorneft" spaudos tarnyba, platformą atgabens Danijos kompanijos "Mammoet" ir SHL, kurios specializuojasi transportuoti tokias naftos platformas visame pasaulyje.
Į Kaliningradą taip pat atvyks Vokietijos bendrovės "Siemens AG", tiekiančios elektronikos įrangą platformai, ir JAV bendrovės HRI, kuri įdiegs gręžimo kompleksą, atstovai.
Be to, Kaliningrade tuo metu bus Rusijos Žemėnaudos, gamtinių išteklių ir ekologijos komiteto pirmininkas Konstantinas Chaipovas bei ekologinės sąjungos "Teisė gyventi" pirmininkas Feliksas Aleksejevas.
Rugpjūčio 28 dieną, kai prasidės montavimo darbai, naftos kompanijos bus surengta spaudos konferencija.
Be galimybės gauti informacijos apie tai, kaip vyksta Rusijai unikali techninė platformos atgabenimo ir montavimo operacija, žurnalistai bus supažindinti su Kaliningrado, Rusijos ir užsienio žiniasklaidos priemonių atstovų kelionės rugpjūčio 26-27 dieną į Kaspijos jūroje esančią naftos žvalgymo platformą "Astra", kuri taip pat priklauso naftos kompanijai "LUKoil", įspūdžiais.
Tuo metu Lietuvos Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas Palangoje susirinkusių savo kolegų iš Baltijos ir Šiaurės šalių paprašė paraginti Rusiją pradėti bendradarbiavimą su Lietuva ir kitomis valstybėmis dėl naftos gavybos Baltijos jūroje netoli Kuršių nerijos.
"Tikiu, kad mes drauge galėtume paraginti Rusijos pusę, kad pradėtų realų bendradarbiavimą su visomis susijusiomis pusėmis - tiek su Lietuva, tiek su UNESCO, tiek su visu Baltijos regionu. Juk Baltijos jūra, kuri skalauja mūsų valstybių krantus - tai visų mūsų turtas, taigi ekologinės katastrofos atveju žalą pajustume mes visi", - sakė A. Paulauskas, kalbėdamas pirmadienį Palangoje prasidėjusiame Baltijos ir Šiaurės valstybių parlamentų pirmininkų susitikime.
A. Paulauskas priminė, kad Lietuva siūlė sudaryti bendrą ekspertų grupę su Rusija, kad įvertintų šio telkinio eksploatavimo įtaką aplinkai, tačiau iki šiol negavo nei atsakymo, nei Rusijos atliktos valstybinės ekologinės naftos telkinio "D-6" ekspertizės rezultatų.
1983 metais atrastas telkinys "D-6" ("Kravcovskojė") yra Baltijos jūros šelfe už 22 kilometrų nuo Kuršių nerijos pakrantės ir tik už 7 kilometrų nuo Lietuvos ir Rusijos jūros sienos.
Naftos gavybą "D-6" telkinyje planuojama pradėti šių metų pabaigoje ar kitų pradžioje, didžiausias projektinis pajėgumas būtų pasiektas dar po kelerių metų. Rusijos kompanija "LUKoil" planuoja šį telkinį eksploatuoti 25-30 metų. Kasmet išgaunamos naftos kiekis sudarytų apie 600-700 tūkst. tonų.Lietuvos ir Rusijos žaliųjų organizacijos tvirtina, kad pradėjus realizuoti projektą "D-6" gali būti užteršta aplinka, iškilti atsitiktinio naftos išsiliejimo pavojus ir daromas bendras neigiamas poveikis Kuršių nerijai, kuri 2000 metais buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
BNS