Anot A. Lukašenkos, sprendimas „ne viską, bet nors ką nors“ papasakoti apie tos dienos įvykius buvo priimtas pirmadienį, kai jis pamatė spaudimą V. Putinui Rusijos žiniasklaidoje persekioti maištą surengusius „Wagner“ smogikus.
„Jau šeštadienio rytą apie 8 valandą manę pasiekia nerimą kelianti informacija iš Rusijos. Kažkas man ten pasakojo, kad tuose telegramų kanaluose, mesendžeriuose rašoma… Tuomet ir FSB, ir mūsų Nacionalinio saugumo komitetas, o generolas Tertelis man raportuoja: „Putinas nori susisiekti“, – pasakojo A. Lukašenka.
Jo teigimu, V. Putinas jam paskambino praėjus kelioms minutėms po viešo išstojimo dėl šalyje prasidėjusio karinio maišto. Anot Lukašenkos, jis to pokalbio metu „uždavė jam keletą klausimų ir suprato, kad situacija sudėtinga“.
„Aš taip pat supratau, kad priimtas griežtas sprendimas (tai buvo aišku ir iš Putino kalbos) – naikinti. Aš pasiūliau Putinui neskubėti. Sakau, pakalbėkime su Prigožinu, jo vadais. Jis man į tai atsakė: „Klausyk, Saša, beprasmiška. Jis (Prigožinas, – red. past.) net ragelio nekelia, su niekuo kalbėtis nenori“, – pasakojo pokalbio detales A. Lukašenka.
Tuomet A. Lukašenka tvirtina įkalbinėjęs V. Putiną leisti jam dar pabandyti susisiekti su J. Prigožinu, tačiau Rusijos prezidentas buvo nusiteikęs skeptiškai ir vis kartojo, kad tai yra beprasmiška.
Anot A. Lukašenkos, ryšį su J. Prigožinu jam pavyko užmegzti šeštadienį, apie 12 valandą.
A. Lukašenka taip ir neatskleidė, kas buvo pažadėta J. Prigožinui mainais už Kremliaus ramybę. Kol kas yra žinoma, kad „Wagner“ pačiam J. Prigožinui V. Putinas pažadėjo teisinę neliečiamybę, nepaisant maišto metu nužudytų kelių dešimčių rusų karių. Taip pat yra žinoma, kad bent dalis „Wagner“ smogikų bus dislokuoti Baltarusijos teritorijoje, anot A. Lukašenkos, jo kariuomenė „mokysis iš patyrusių samdinių“.