Ilgametis LTOK prezidentas A. Poviliūnas, dabar einantis garbės prezidento pareigas, vis dar aktyviai dalyvauja Lietuvos sporto politikos veikloje.
„Vis tik olimpiniam komitetui atiduota ketvirtis amžiaus. Iki šiol dalyvauju Vykdomojo komiteto posėdžiuose, seku spaudą, televiziją, skaitau interneto portalus, žinau, kas dedasi Lietuvos ir pasaulio sporte. Viliuosi, kad ateityje bus geriau, bet yra daug dalykų, kur, mano manymu, akcentus būtų galima sudėti kitur. Bet tai priklauso ne vien nuo LTOK, o nuo bendros Lietuvos sporto politikos ir organizacinės krypties.“
Los Andželo olimpinėse žaidynėse – dideli klaustukai
Čia pat unikalios patirties sukaupęs pašnekovas konkretizavo savo mintis.
„Sakyčiau, kad Paryžiaus olimpinėse žaidynėse medalių bus daugiau nei Tokijuje (tuomet buvo pasiektas vienas sidabro medalis, kurį iškovojo L. Asadauskaitė, – autoriaus pastaba), bet kalbant apie Los Andželą... Ten bus daug naujų sporto šakų ir neliks kai kurių sporto šakų, kurios mums atnešdavo medalius. Į tai žiūriu su nerimu.“
Vis tik čia pat A. Poviliūnas pripažino, kad sporte svarbu ne tik rezultatai ir medaliai:
„Aš į sporto vaidmenį žvelgiu šiek tiek plačiau. Jeigu matome tik rezultataus ir medalius, tai yra vienas dalykas, bet mane daugiausiai domina jaunimo fizinė būklė. Dabar gyvename tokiame laikmetyje, kad jaunimo fizinis pasirengimas turėtų būti ženkliai didesnis. Suprantu, ne visi gali būti gerai fiziškai pasiruošę, nes dabar ir „nuo sofos“ galima su kitais varžytis. Visgi mokyklose turi būti skiriamas didesnis dėmesys fiziniam ir patriotiniam auklėjimu. Iš to išplaukia labai daug dalykų, tarp jų – ir rezultatai.“
Vieno medalio svarba Lietuvai
Pokalbiui einant į pabaigą, ilgametis LTOK prezidentas pasidalino istorija iš 1996 m. Atlantos olimpinių žaidynių.
„Prisimenu 1996 m. Atlantos olimpines žaidynes. Tuomet medalius iškovojo tik Lietuvos krepšinio rinktinė, nors žaidynėse iš viso dalyvavo 61 mūsų šalies sportininkas. Mes supratome, kad tos 5 –8 vietos nieko per daug nejaudina, nors tai ir yra puikūs pasiekimai. Reikėjo keisti sporto valdymo modelį ir mes tą padarėme, – kalbėjo LTOK garbės prezientas. – Iš Atlantos skridome lėktuvu namo su a. a. prezidentu Algirdu Brazausku ir visa didžiule olimpine delegacija. Skridome su nerimu, nes manėme, kad mus sutiktuvėse nušvilps visas Kalnų parkas. Pasirodo, kad keliolika tūkstančių žmonių plojo ir skandavo „Ačiū“. Štai, ką Lietuvai reiškia olimpinis krepšinio medalis. Yra daug niuansų. Nebūtų gerai, jeigu akcentuotume vien krepšinį, bet krepšinis Lietuvoje visada gali sukurti didelį stebuklą ir padaryti magiškus dalykus.“
Paklaustas, ką lietuvių tautai reiškia olimpiniai medaliai, A. Poviliūnas atsakė:
„Medaliai išties atlieka daugialypę funkciją. Jie visiems, o tarp jų ir man, pakelia dvasią. Tada norisi labiau gyvent, dirbti ir dar labiau stengtis.“
Paryžiaus olimpinės žaidynės vyks liepos 26–rugpjūčio 11 d., o jas tiesiogiai transliuos naujienų portalas portalas tv3.lt, TV3 ir TV6 televizija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!