• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

LRT finansų skaidrumą tirianti Seimo komisija ketvirtadienį aiškinosi, kodėl parlamentarams paprašius pateikti sutartis jos į parlamentą atkeliavo be numerių.

LRT finansų skaidrumą tirianti Seimo komisija ketvirtadienį aiškinosi, kodėl parlamentarams paprašius pateikti sutartis jos į parlamentą atkeliavo be numerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat komisija išklausė portalo lrt.lt vyriausiąjį redaktorių Vladimirą Laučių. Jis buvusią vadovybę kaltino visiškai neatsižvelgus į siūlymus dėl LRT internetinio puslapio, kurio struktūra, V. Laučiaus žodžiais, panaši į Frankenšteino.

REKLAMA

Sutartys – be numerių

Seimo narė „valstietė“ Agnė Širinskienė LRT Teisės skyriaus vadovės Daivos Apšegienės klausė, kodėl medžiagos iš LRT paprašiusi komisija šūsnį sutarčių gavo be numerių.

„Ką jūs pateikėte – tai buvo visa eilė sutarčių, 2013–2014 metų, kurios neturėjo registracijos numerio. Kaip galėjo atsitikti, kad 2013 metais patvirtintos sutartys galėjo neturėti registracijos numerio 2017 metų pabaigoje?“ – klausė Seimo narė „valstietė“ Agnė Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamento Teisės skyriaus vadovė tvirtino, kad sutartys galėjo būti paimtos kopijuoti iš LRT vidinio tinklo, kur buvo sudėtos be numerių, bet numerius jos visos turi.

„Galbūt asmuo, kuriam buvo pavesta pateikti sutarties kopiją, ją paėmė iš vidinio puslapio, nes kurį laiką mes neturėjome vidiniuose dokumentuose prievolės įkelti nuskanuotą jau su ranka įrašytu registracijos numeriu“, – teigė D. Apšegienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LRT teisininkė aiškino pasirašomų sutarčių kelią – sutartis pasirašoma, asmuo, atsakingas už jos pasirašymą ir vykdymą, nuskanuoja ir įkelia į intranetą, vidinį LRT puslapį. Tuomet dokumentų valdymo specialistas suteikia dokumentui numerį, kurį užrašo ranka.

„Tai jums galėjo būti pateikta sutartis iš vidinio puslapio, intraneto, bet tai nereiškia, kad ji neturi numerio“, – sakė teisininkė.

REKLAMA

LRT teisininkė liudydama komisijai taip pat susikibo su A. Širinskiene – pareiškė ją kalbant nesąmones.

A. Širinskienė kalbėdama apie Eurovizijos konkursą klausė, kodėl skelbiami atskiri konkursai Eurovizijos finalams, nors „dešimt metų į priekį aišku“, jog jie vyks.

„Nekalbėkite nesąmonių“, – pareiškė LRT teisininkė, anot kurios, LRT neturi prievolės rengti Eurovizijos atrankos.

REKLAMA

D. Apšegienė tvirtino, jog LRT kasmet sprendžia, ar dalyvaus Eurovizijos konkurse, ir bent sunkmečiu dalyvavimo klausimas buvo labai rimtai svarstomas.

Portalas – be IT darbuotojo

LRT portalo vyriausiasis redaktorius V. Laučius buvusią nacionalinio transliuotojo vadovybę kaltino portalui neskyrus jokio dėmesio, neatsižvelgus į siūlymus dėl jo išvaizdos, struktūros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tiek 2012 metais, bet ypatingai 2014–2015 metais priešinausi, aš nesutikau, kad LRT portalas veiktų taip, kaip veikia šiandien. Kai pamačiau „Frankenšteino“ produktą, kuris buvo sukurtas 2012 metais, aš prašiau departamento vadovo, kad būtų perdaryta ir bent pakeistas titulinis puslapis“, – kalbėjo V. Laučius.

„Bendrovės „Citrus“ sukurta nauja puslapio versija, visiškai prieštaraujanti tam, ko mes prašėme. Visi kartu dalyvavome ne viename susirinkime, ieškojome prototipų, kaip norėtume atrodyti, ieškojome sprendimo, kuris tiktų nacionaliniam transliuotojui, nepaisant viskas buvo padaryta, kaip buvo padaryta“, – kalbėjo V. Laučius.

REKLAMA

V. Laučius taip pat teigė, kad į portalą neinvestuojama, žurnalistų atlyginimai mažesni nei televizijos ar radijo žurnalistų, tad sunku juos prisikviesti. Portalo vadovas pažymėjo, kad netgi IT darbuotojo portalas neturi. „Interneto amžiuje“, – stebėjosi V. Laučius.

R. Paleckis neatvyko

Seimo komisija taip pat į posėdį pakartotinai kvietė buvusį LRT vadovo pavaduotoją Rimvydą Paleckį, bet jis neatvyko.

REKLAMA

Seimo komisijos vadovas „valstietis“ Arvydas Nekrošius sakė, kad R. Paleckis ketvirtadienį nenorėjo atvykti, tačiau žadėjo galintis tai padaryti vėliau.

Seimo laikinoji komisija dėl LRT sudaryta aiškintis, ar nacionalinis transliuotojas tinkamai leidžia biudžeto lėšas.

Komisijai pavesta nustatyti, „ar LRT iš prodiuserių ir (ar) iš prodiusavimo paslaugas teikiančių kompanijų perkamų paslaugų kainos atitinka rinkos sąlygas, jei LRT sudaromuose sandoriuose nurodytos kainos laikytinos nepagrįstomis – kokios sandorio kainos laikytinos pagrįstomis vertinant rinkos sąlygas“.

Komisija taip pat aiškinsis, ar LRT valdomo turto (pavyzdžiui, patalpų) nuomos ar kitokio naudojimo kainos atitinka rinkos sąlygas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų