• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) taryba trečiadienį (04.02) sukritikavo komercinių televizijų ir radijo stočių iniciatyvą revizuoti LRT įstatymą, numatantį visuomeninio transliuotojo teisę teikti reklamos paslaugas, ir teigia, kad ši iniciatyva yra prieš LRT pradėtos kampanijos tęsinys.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią savaitę Seimui buvo pateiktas kreipimasis, kuriame komerciniai transliuotojai ragina Seimą kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis nustatytų, ar LRT įstatymas, numatantis teisę visuomeniniam transliuotojui teikti reklamos paslaugas ir gauti už tai papildomų pajamų, atitinka Konstituciją.

REKLAMA

Kaip rašoma LRT tarybos pranešime spaudai, Taryba pripažįsta, kad demokratiškoje šalyje kreiptis su iniciatyvomis į Seimo narius turi teisę bet kas, net ir tie, kurių tiesioginio suinteresuotumo materialine įstatymų pataisų nauda nuslėpti neįmanoma.

Taryba šį kreipimąsi vienareikšmiškai vertina kaip komercinių transliuotojų tęsiamą praėjusiais metais prieš LRT pradėtą kampaniją, remiamą Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto vadovybės.

REKLAMA
REKLAMA

Absoliuti dauguma Europos šalių visuomeninių transliuotojų, gaunančių pajamas iš mokesčių mokėtojų (kaip biudžetinį finansavimą ar iš abonentinio mokesčio), dalį savo įplaukų taip pat gauna ir iš reklamos, teigiama LRT tarybos pranešime.

Lenkijos TV visuomeninio transliuotojo reklamos pajamos, 2002 metų duomenimis, sudarė net 57,4 proc. visų įplaukų, nors ten veikia taip pat ir keli komerciniai transliuotojai. Bulgarijos televizijos įplaukų iš reklamos dalis sudaro 42,8 proc., Latvijos - 38,2 proc., Kroatijos - 28,1 proc., Makedonijos - 24 proc., Čekijos - 15,3 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vakarų Europos šalyse, kur ekonominės sąlygos skiriasi ryškiau, pajamų iš reklamos proporcijos skirtingose šalyse taip pat įvairuoja, tačiau ir ten jos sudaro reikšmingą visuomeninių transliuotojų biudžeto dalį: Ispanijoje - 73 proc., Italijoje - 40,9 proc., Prancūzijoje - 30,8 proc., Didžiojoje Britanijoje - 11,2 proc., Vokietijoje - 7,4 proc.

Dėl politinio spaudimo kovo pradžioje atsistatydinusį buvusį LRT generalinį direktorių Valentiną Milaknį pakeitė trečiadienį LRT tarybos išrinktas prieš tai Lietuvos radijui vadovavęs Kęstutis Petrauskis.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų