• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Raimundas Lopata teigė, kad šalies prezidentas Gitanas Nausėda turėtų parodyti lyderystę dėl to, ką reikėtų daryti su Lietuvos verslo atstovais, kurie turi glaudžių ryšių su Rusija. 

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Raimundas Lopata teigė, kad šalies prezidentas Gitanas Nausėda turėtų parodyti lyderystę dėl to, ką reikėtų daryti su Lietuvos verslo atstovais, kurie turi glaudžių ryšių su Rusija. 

REKLAMA

Savo pastebėjimus apie dabartinę situaciją verslo sferoje R. Lopata išdėstė socialiniame tinkle „Facebook“.

„Rusija kaip teroristinė valstybė pripažinta Latvijoje. Apie tai rimtai kalbama ir JAV. Lietuva irgi atranda, kad ji buvo pirmoji, su Ukraina, ir dabar pradeda galvoti, ką su tuo daryti.

Netikėtumo ištikti dalis politikų pradeda sumenkinimo procesą – nieko svarbaus neįvyko, leiskime verslą su Rusija toliau. prezidentas, kaip ir su apdovanojimų atėmimu čiuožėjams, galėtų imtis lyderystės. Bet, kaip sakė prezidento patarėjas Kęstutis Budrys, kovai su terorizmu tam yra sukurta Jungtinių Tautų sistema. Per daug nieko naujo nereikia, strateginės įmonės apgintos, daugiau nesistenkime.

Gabrielius Landsbergis taip pat yra beveik patenkintas dabartine padėtimi, ir viską vertina kaip politologinę diskusiją. „Kol kas aš tai vertinu kaip teorinę, politologinę diskusiją dėl to, kad nežinau, kaip tai praktiškai būtų įgyvendinama. Labai daug klausimų yra“, – interviu Eltai teigė G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Užsienio reikalų ministras sutinka su Prezidentūra, kad Lietuva pakankamai gerai yra nuo Rusijos įtakos apsaugojusi savo strateginius sektorius. „Mes turime tikrai gerą bazę susikūrę, ir tai yra teisingas pastebėjimas“, - sako jis.

REKLAMA

Bet gi, kai bombarduojami civiliai ukrainiečiai, tai nebėra vien klausimas apie Lietuvos strateginių sektorių teisinį apsaugojimą. Viena iš esminių teisinių ir moralinių klausimų tebelieka, kiek atskiri Lietuvos piliečiai dar finansuoja karą Ukrainoje ir ką su tuo daryti. Jei svarstome atimti pilietybę ledo čiuožėjams, tai tas verslas, kuris susikrovė sau milijonus iš patarnavimo Rusijos režimui, ir tuo finansavo ar finansuoja karą, turėtų būti atsakingas ne mažiau.

REKLAMA
REKLAMA

Ypač ta dalis Lietuvos piliečių, kurie dirbo ar tebedirba su sankcionuotomis Rusijos įmonėmis ar asmenimis. Dalis tų asmenų yra žinomi ir gerbiami Lietuvos žmonės, mecenatai.

Romanas Abramovičius taip pat buvo žymus mecenatas Didžiojoje Britanijoje, tačiau nuo šiol yra persekiojamas, jo sąskaitos ieškomos, jo turtas areštuojamas. O kaip yra Lietuvoje su mūsų, mažesniais „abramovičiais“ ?“ – rašė R. Lopata.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, Liberalų sąjūdžio atstovas taip pat pateikia vieną iš pavyzdžių.

„Jonas Garbaravičius 2007 m. su Švedijos verslo partneriais Lietuvoje įkūrė investicinę bendrovę „Scaent Baltic“, buvo jos vadovas ir valdybos pirmininkas. „Scaent Baltic“ veikė energetikos, nekilnojamojo turto, finansų, žiniasklaidos, maisto pramonės sektoriuose. 2007 m. „Scaent Baltic“ įsigijo 82 proc. „Inter RAO Lietuva“ (IRL) akcijų. 2011 m. įmonė pasiekė 1 mlrd. litų apyvartą, įkūrė padalinius Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje, grupei priklausė Vydmantų vėjo jėgainių parkas. 2007–2012 m. IRL akcininkams išmokėjo daugiau nei 53 mln. eurų dividendų.

REKLAMA

AB „INTER RAO Lietuva“ ir UAB „Vydmantai wind park“ yra sankcionuotos, kaip nurodo Lietuvos FNTT- dėl RYŠIŲ SU PUTINU (nuoroda komentare). Šios įmonės yra susijusios su Garbaravičių šeima (nuorodos komentare). R.Garbaravičius- Sugiharos fondo steigėjas, Liuksemburgo garbės konsulas, ne taip seniai buvo apdovanotas prezidento Gitano Nausėdos. Ar jam bus atimtas apdovanojimas? (nuotrauka komentare).

O dabar vieši klausimai prezidentui, FNTT ir VSD.

Ar asmenys, per eilę metų praturtėję, nes turėjo specialų ryšį su V. Putino režimu, ir jo parankiniais I. Sečinu, J.ir B. Kovalčiukais, generolu S.

REKLAMA

Čemezovu ir kitais, šiandien patenkančiais po tarptautinėmis sankcijomis, prisidėję prie Rusijos karinės galios stiprinimo Ukrainos žudymui, dabar Lietuvoje yra "švarūs", nebepersekiotini, nes yra Lietuvos piliečiai?

Ar tie iš V. Putino režimo uždirbti pinigai, kuriuos jie investavo į gamybą, nekilnojamą turtą, pasidarę mecenatais, tapę žinomais žmonėmis, gavę apdovanojimus – tapo neliečiami? Ar jų sąskaitos bus areštuotos? Koks turtas yra areštuotas šiandien? Kas yra daroma šiuo metu?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokia yra tikimybė, kad tas verslas, kuris dirbo tiesiogiai su V.Putino režimu, dabar yra laisvas, neatsakingas, o jų pinigai nėra Putino ar KGB?

V. Ar jie laisvi nuo įsipareigojimų Putinui? Ar tie pinigai, kurie per investicijas dauginasi yra jų, o ne režimo?

Kai kurie teigia, kad pardavė savo akcijas, pvz., Nyderlandų firmai, pasitraukė iš Rusijos. Ar tai tiesa? Ar tai nėra tik pasislėpimas?

Ar nevertėtų iš tokių piliečių konfiskuoti visą jų (ar V. Putino) turtą ir perduoti Ukrainai?

REKLAMA

Ar verta svarstyti pilietybės atėmimą piliečiams bei asmenims, kurie turtas dar "dirba" Rusijoje?

Kaip V. Putinas per savo verslo atstovus Lietuvoje vykdė mecenavimo veiklą, kaip buvo kuriama tam tikrų asmenų politinė įtaka?

Kiek tokių asmenų yra Lietuvoje, kurie buvo ar yra susiję su V. Putino oligarchais?

Ar iš tiesų jie yra nutraukė verslo ryšius su Kremliaus režimu?

Į šiuos klausimus norėčiau, kad būtų atsakyta viešai. Nėra ką čia slėpti“, – rašė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų