Vienas iš žinomiausių ir paslaptingiausių Didžiosios Britanijos monumentų, Stounhendžas iš naujo atgijo menininko Tommy Guno vadovaujamų skulptorių komandos rankomis. Kiek sumažinta jo kopija buvo pastatyta Londone naujojo „Škoda“ miesto modelio „Citigo“ pristatymo britų rinkai proga.
Projekto inciatoriai – „Škoda“ reklamos specialistai (nuotr. Gamintojo)
Skulptūra labai išmoningai pavadinta „Citihenge“ pagaminta vien tik iš perdirbtų senų automobilių ir jų dalių, o stovi ji pietinėje Britanijos sostinės dalyje. Iš viso buvo panaudota net 18 į metalo laužą keliauti turėję automobiliai, o bendras skulptūros aukštis siekia daugiau nei penkis metrus. Kiekviena iš arkų yra penkių metrų pločio, o motininės konstrukcijos svoris sudaro įspūdingas 36 tonas. Konstrukcija Londone buvo pastatyta greičiau nei per 12 valandų ir kaip teigia jos kūrėjai, ji buvo suprojektuota taip, kad atlaikytų uraganinio vėjo gūsius.
Tommy Gunas (nuotr. Gamintojo)
„Citihenge“ projektas buvo pats įspūdingiausias iššūkis. Stounhendžas yra didžiulė, kultinį statusą turinti struktūra, o „Citihenge“ kopija tokia pati. Ji pagaminta vien tik iš senų automobilių dalių, o tai yra aiškus sąlytis su mano paties vaikyste. Aš užaugau fermoje, kur man labai patiko kurti daiktus iš nebenaudojamų mechanizmų“, ‒ kalbėjo T. Gunas.