Po įtemptos karūnacijos, laikas atsipalaiduoti. Šimtmečius menančias ir, anot dalies britų, jau nebereikalingas karūnavimo apeigas Londone keičia šviežias gūsis šių laikų pramogų – Vindzoro rūmų kiemas tapo didele koncerto arena.
Nicolės Sherzinger, Steve'o Winwoodo ir kitų atlikėjų klausosi maždaug 20 tūkst. žmonių minia ir karaliaus kviestiniai svečiai. Linkėjimus karaliui siunčia amerikiečių aktorius Tomas Cruise'as, atkartodamas savo legendinę frazę iš filmo „Top Gun“.
„Lakūnas lakūnui, jūsų didenybe, galite būti mano skrydžio partneriu bet kada“, – kalba T. Cruise'as.
O karaliaus sūnus – kitas eilėje į sostą po Charleso – Velso princas Williamas, sveikindamas tėtį prisiminė močiutę.
„Kaip sakė mano močiutė, kai buvo karūnuota – karūnacija, tai deklaracija ateičiai. Ir žinau – ji ten aukštai stebi mus ir turbūt didžiuojasi“, – sako princas Williamas.
Tiesa, toli gražu ne visi britai didžiuojasi karališka šeima. Jei valdant karalienei prieš dešimt metų monarchiją palaikė 75 procentų britų, dabar – 62 procentai. O kas ketvirtas britas įsitikinęs, kad monarchijos šalyje jau nebereikia.
Karūnavimo koncerte atsisakė dalyvauti ir didžiausios šių laikų britų muzikos žvaigždės – Adelė ir Edas Sheeranas. Motyvavo, kad tuo metu turi koncertus kitur.
Kaip ten bebūtų – karališkosios šeimos fanų netrūksta. Ir net jei dalis britų skundžiasi, kad karūnacijos renginiai šalies mokesčių mokėtojams gali kainuoti apie 100 mln. svarų sterlingų – skaičiuojama, kad karalių fanai atvykę čia iš viso pasaulio – į biudžetą suneš bent kelis kartus tiek pinigų.