Paskutinis, neužbaigtas vieno iškiliausių 20 a. rašytojų Vladimiro Nabokovo kūrinys gali būti sunaikintas paties autoriaus sūnaus, vykdančio priešmirtinę tėvo valią, rašo „The Guardian“.
Vienintelis Nabokovo įpėdinis, 73 m. buvęs operos dainininkas Dmitrijus Nabokovas, pareiškė galutinai apsisprendęs tai padaryti. Savo testamente rašytojas nurodė, kad nebaigtas romanas „Tikroji Laura“ („The Original of Laura“) turi būti sunaikintas po jo mirties, nes jis negali pakęsti minties, jog skaitytojai pamatys kūrinį, kurį jis užbaigė mintyse, bet ne popieriuje.
Tačiau iki dabar, praėjus daugiau nei 30 m. po Nabokovo mirties, niekas iš rašytojo artimųjų neišdrįso įvykdyti šį testamento punktą. Sunaikinti rankraštį, 50-ies užrašų kortelių pavidalu saugomą viename Šveicarijos bankų, nesiryžo ir 1991 m. mirusi Nabokovo žmona.
Savo korespondencijoje su amerikiečiu literatūros kritiku Ronu Rosenbaumu Dmitrijus Nabokovas pabrėžė savo įsitikinimą, kad rankraščio sunaikinimas apsaugos neužbaigtą kūrinį nuo nepelnytai aršios kritikų reakcijos, kurios sulaukė prieštaringai vertinama Nabokovo „Lolita“ – kelis kartus ekranizuotas ir bene žinomiausias rašytojo kūrinys. Anksčiau D. Nabokovas yra užsiminęs, kad paskutinis jo tėvo rankraštis yra „visos jo kūrybos kvintesencija, radikaliausias savo turiniu kūrinys“.
Rašytojo kūrybos gerbėjai ir žinovai išsako skirtingas nuomones rankraščio sunaikinimo klausimu. Vieni jų norėtų, kad Nabokovo sūnus pagaliau paviešintų tėvo rankraštį, primindami, kad kai kurie žinomi rašytojai (pvz., F. Kafka) taip pat yra išreiškę norą, kad jų literatūrinis palikimas būtų sunaikintas, ir visa laimė, kad niekas nesiryžo tą norą įgyvendinti. Tuo tarpu kiti mano, jog būtina gerbti rašytojo valią, tad rankraštį reikėtų sunaikinti.