Generolo Anderso armijos simboliu Antrojo pasaulinio karo metais tapęs lokys Voitekas taps simboliu, pristatysiančiu kampaniją, kuria bus siekiama populiarinti iki šiol mažai žinomus faktus apie Lenkijos armiją.
Krokuvoje jau 20 metų gyvenantis britų verslininkas Richardas Lucasas iš pradžių sumanė pastatyti Voitekui skirtą statulą vienoje iš miesto aikščių. Tam buvo sukurtas fondas „Fundacja Ludzie Innowacyjność Działań“, kuris užsiimta vietos paieška, lėšų rinkimu ir bendravimu su miesto valdžia.
Tačiau vėliau britas suprato, kad statula tėra tik dalis platesnio galimybių lauko. R. Lucasas mano, kad Voitekas gali tapti simboliu kampanijos, per kurią lenkams bus siekiama pristatyti iki šiol mažai žinomas šalies kariuomenės istorijos detales.
Ši idėja ypač sėkmingai gali būti įgyvendinta mokyklose, kur Voitekas neabejotinai susilauks didelio populiarumo.
Lokį 1943 metais prisijaukino Artimuosiuose Rytuose tarnavę lenkų kariai. Ilgainiui Voitekas tapo ne tik karių talismanu, bet ir pagalbininku karo lauke – lokys kariams nešiodavo amuniciją, dažniausiai minosvaidžio sviedinius.
Kai lenkų kariai turėjo būti dislokuoti Europoje, neliko nieko kito, kaip tik įrašyti Voiteką į karių sąrašus. Taigi jam buvo suteiktas ne tik vardas, bet ir karinis laipsnis bei numeris. Netrukus Voitekas jau dalyvavo legendiniame Monte Cassino mūšyje.
Po karo Voitekas kartu su dar 3 tūkst. lenkų karių įsikūrė karinėje stovykloje Škotijoje. „Jis buvo kaip šuo ir niekas jo nebijojo“ – teigia lenkų karo veteranas Augustinas Karolewskis. Jo teigimu, Voitekas mėgo cigaretes, kartais kaip ir kiekvienas vyras išlenkdavo butelaitį alaus. Karius demobilizavus, lokys atsidūrė Edinburgo zoologijos sode.
„Aš dukart buvau nukeliavęs į zoologijos sodą aplankyti Voiteką ir, vos tik man ištarus jo vardą, lokys atsisėsdavo ir imdavo purtyti galvą taip prašydamas cigaretės“ – prisiminimais dalijosi A. Karolewskis.
Voitekas buvo viena pagrindinių Edinburgo zoologijos sodo atrakcijų iki pat savo mirties 1963 metais.