• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausio pasaulyje torrent bylų apsikeitimo portalo „The Pirate Bay“ vadovas Peteris Sunde'as teigia, kad žmonės kopijavo visą gyvenimą ir tai nepakeičiama.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmonės visada ėmė daiktus, kurie jiems nebūtinai priklauso. Kalbant apie nuosavybę skaitmeninėje erdvėje – dar sunkiau nustatyti kam jie priklauso. Fizinių daiktų skaičius yra ribotas, o skaitmeninių – ne, todėl jų kaina ir turi būti nulinė. Šiandien turime rasti alternatyvą, kaip finansuoti muzikos, filmų ar knygų autorius. Aišku, jei to reikia – šios šakos nuolat skundžiasi, kad dėl interneto piratų praranda daug pinigų, tačiau jie šiandien uždirba daugiau nei kada nors. Klausimas, kaip skirti pinigus tiesiogiai kūrėjams, o ne leidykloms", – konferencijoje “Login 2011" dėstė P. Sunde'as.

REKLAMA

Anot jo, seniau muzikantai pinigus užsidirbdavo grodami teatre ar gatvėje. Vėliau atsirado įrašai ir muzikantai skelbė, kad praras pajamas, nes klausytojai nusipirks tik vieną įrašą.

„Vėliau nutiko priešingai. Tas pats buvo, kaip atsirado radijas – vėl muzikantai sakė, kad praras pinigus, tačiau radijas buvo vienas geriausių dalykų, kas galėjo atsitikti muzikos sektoriui. Ta pati situacija buvo atsiradus kasetėms. Vėliau jie sugalvojo kompaktines plokšteles, kurios turėjo apsaugoti nuo kopijavimo, tačiau kaip tik suteikė galimybę perkelti viską į skaitmeninę erdvę", – aiškino „The Pirate Bay" vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, pagrindinė problema yra ne tai, kad žmonės nenori mokėti pinigų, bet jie neranda būdų, kaip juos mokėti, kad pinigai pasiektų mėgstamą autorių.

Jis atkreipė dėmesį, kad dažniausiai prieš piratavimą ir technologines naujoves pasisako tarpininkai tarp autorių ir jų gerbėjų – leidyklos, kompaktinių plokštelių gamintojai ir kiti, kuriuos laikmenų platinimas internete padarė praktiškai nereikalingais.

„Žmonės visada kopijavo: pamėgdžiojai savo draugą – tai jau kopijavimas, kažką išmokai – vėl kopijavimas, nes kažkas jau tai seniau žinojo. Šiandien jau yra spausdintuvų, kurie gali atspausdinti realius daiktus. Šiandien tai plastikiniai puodeliai – ateityje gali būti batai ar kažkas kita. To negalima riboti ir sunaikinti", – sakė P. Sunde'as.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų