„Nepriklausoma komisija (NK) rekomenduoja IAAF (Tarptautinei lengvosios atletikos federacijų asociacijai) laikinai nušalinti ARAF (Rusijos lengvosios atletikos federaciją)“, – sakoma asociaciją sukrėtusį skandalą tiriančios komisijos demaskuojančio tyrimo ataskaitos išvadose.
Pasaulio antidopingo agentūra (WADA) taip pat paragino visam laikui nušalinti penkis Rusijos atletus, tarp jų ir olimpinę 800 metrų bėgimo čempionę Mariją Savanovą, ir atimti akreditaciją iš į nemalonę patekusios Maskvos antidopingo agentūros.
„Nežinau paskutinių naujienų, jos keičiasi veikiausiai mums bekalbant, bet ačiū Dievui, tai niekaip nesusiję su Lietuvos sportininkais ir Lietuva niekaip tame nedalyvauja. Tai faktų faktas. Tai – gera naujiena“, - komentavo E. Skrabulis.
Pirmadienį popiet viso pasaulio žiniasklaidoje žaibu nuskriejusi naujiena, anot LLAF vadovo, kol kas nėra patvirtina, o IAAF prašo jos kol kas nekomentuoti.
„Man liūdna, kad tokie faktai yra. Savo rate galėjome paspekuliuoti, kad yra nuojauta tam tikros šalies ar sportininko atžvilgiu. Liūdna, kad tokios šalys kaip Lietuva, Baltijos ir kitos šalys diskriminuojamos. Jų sportininkai kovoja su tais, kurie vartoja draudžiamus preparatus, galbūt net su tais, kuriuos dangsto jų šalys. Kaip tuomet kovoti mūsų sportininkams, kaip laimėti medalius pasaulio čempionatuose“, - klausė jis.
Anot pašnekovo, tai, kad tokie atvejai viešinami, rodo, kad su dopingu kovojoma. Tyrimą pradėjusi Prancūzija su sporte draudžiamomis priemonėmis kovoja valstybiniu lygmeniu – už tai taikoma baudžiamoji atsakomybė.
„Būtų neetiška man, kaip buvusiam sportininkui ir federacijos vadovui kažką įtarti, bet pasaulio žemėlapis nėra švarus. Rusijos federacija ne vientinelė. Jei tokia liga buvo, tai ji tikrai išvešėjusi. Jei viskas paremta pinigais, papirkinėjimais, tai ir kitos šalys, kurios galėjo sau tai leisti valstybiniame lygmenyje, galėjo tuo užsiimti“, - svarstė E. Skrabulis.
LLAF prezidentas neabejojo, kad pažengusios valstybės Europoje, Australija, galbūt JAV, kur pastaraisiais metais su dopingu stropiai kovojama, yra švarios.
„Džiaugiuosi, kad tokie manipuliavimai, jei jie yra, prieina galą. Sportininkai startuos lygesnėmis sąlygomis. Aišku, kažkas gali pasakyti, ką jūs šnekate lietuviai, pas jus irgi skandalas buvo. Mes jį maksimaliai objektyviai išnagrinėjome, kaltą nubaudėme ir tikimės, kad nepasikartos. Mūsų sportininkai geriausiai tikrinami“, - teigė pašnekovas.
Ar tyrimas bus tikras? Tuo E. Skrabulis neabejoja: „Asmeniškai pažįstu naujai išrinktą IAAF vadovą Sebastianą Coe. Jis sportininkas tikrąja ta žodžio prasme. Bendradarbiaujama su prancūzų tyrėjais, teikiama visa medžiaga. Galiausiai yra WADA laboratorijos, kur saugomi mėginiai sportininkų, kurie įtartini. Pasibaigs spekuliacijos, kai bus iš naujo patikrinti mėginiai, saugomi aštuonerius metus. Neįsivaizduoju tokio varianto, kad naujo vadovo organizacija kažką dangstytų.“